En hızlı şarj olan akıllı telefonlar açıklandı

0

Akıllı telefonların gün geçtikçe daha da yetenekli hale geldiği bir dönemde yaşıyoruz. Bu doğrultuda en dikkat çeken yeniliklerden biri de pil tarafında oluyor. Bundan yıllar önce telefonlarımızı tam şarj edebilmek için saatlerce beklediğimiz o dönemler büyük ölçüde geride kaldı. Günümüz itibariyle akıllı telefonların büyük bir kısmı yüksek şarj hızları ile kullanıcıların karşısına çıkmaya başladı. 

Peki 2022 yılında akıllı telefon sektöründe yüksek şarj hızları ile dikkat çeken modeller hangileri? Sizler için öne çıkan modelleri derledik….

En çok para harcanan mobil oyunlar belli oldu!

realme GT Master Edition

Huawei’nin 2019 yılında kara listeye alınmasının ardından sahneye çıkan şirketlerden biri konumundaki realme’nin geçtiğimiz yıl kullanıcıların beğenisine sunduğu GT Master Edition, şarj hızları ile beğenileri kazandı. USB-C üzerinden şarj olabilen 65W destekleyen 4.300 mAh’lik bataryadan beslenen model, bu alanda bir hayli öne çıkıyor.

Huawei Nova 9

Yaptırımların gölgesinde faaliyetlerini sürdüren Huawei’nin geçtiğimiz yılın eylül ayında tanıttığı Nova 9, 66W hızlı şarj desteği sayesinde 4.300 mAh’lik bataryayı  38 dakikada yüzde 100 doldurabiliyor. Bunun yanı sıra her ne kadar global olarak tanıtılmasa da Pro modelinde 100W hızlı şarj desteği 4.000 mAh’lik batarya mevcut. Bu cihaz da 20 dakikada tam şarj olabiliyor.

OnePlus Nord 2 5G

Son dönemde patlama olayları ile gündeme gelen OnePlus’un Nord 2 5G, 65W hızlı şarj desteği ile kullanıcılarının karşısına çıktı. Akıllı telefon, 4500 mAh’lik bataryanın tamamını 35 dakikada doldurabiliyor.

OPPO Reno 6

Dünyanın en büyük akıllı telefon üreticileri arasında gösterilen OPPO, geçtiğimiz yılın eylül ayında global olarak vitrine çıkardığı Reno 6 serisi ile dikkatleri üzerine çekti. Serinin iki modeli de 65W hızında şarj olabilen 4.500 mAh’lik bataryaya sahip. Bu telefonlar da 28 dakika gibi bir sürede tam şarj olabiliyor.

Xiaomi 11T Pro

Akıllı telefon sektörünün başarılı oyuncularından Xiaomi, geçtiğimiz yılın eylül ayında 11T modellerini kullanıcıların beğenisine sundu. Serinin Pro modeli, 120W hızlı şarj desteği sayesinde 5.000 mAh’lik bataryanın tamamını sadece 17 dakikada doldurabiliyor. 

Cevap bırakın