En çok indirilen mobil uygulamalar açıklandı! İşte liste

0

Mobil dünyanın devasa büyümesi ile bu alanda karşımıza çıkan uygulamaların da sayısında ciddi bir artış oldu. Bugün Google Play ve App Store gibi mağazalara her ay binlerce yeni uygulama ekleniyor. Bunların büyük bir kısmı maalesef başarısız olurken, bazıları ise adeta patlama yaparak bir anda tüm dünyada popüler hale geliyor.

Peki hiç hangi mobil uygulama daha fazla indiriliyor diye merak ettiniz mi? İşte bu sorunun cevabı olarak Sensor Tower, her ay takipçileriyle bir önceki ayın en çok tercih edilen uygulamalarını paylaşıyor. İşte eylül ayının en çok indirilen Android ve iOS uygulamaları…

TikTok, zirveyi bırakmıyor

Sensor Tower verilerine göre, 15 saniyelik video konsepti ile kısa sürede tüm dünyaya hitap eden TikTok, eylül ayında dünya çapında 59 milyon indirmeye zirvede yer aldı. Uygulamayı geçtiğimiz ay en çok indiren ülke de yüzde 16’lik bir oranla Çin oldu. Çin’in yanı sıra ABD de yüzde 12’lik oranla uygulamayı en çok indiren ikinci ülke oldu.

TikTok’un ardından dünya genelinde en çok indirilen uygulama da şu sıralar ”Meta” ile gündemde olan Facebook oldu. Eylül ayında toplamda 51 milyon indirmeye ulaşan platformu en çok tercih eden ülke ise yüzde 29’luk  oranla Hindistan oldu. Hindistan’ın ardından Endonezya da yüzde 7’lik indirme oranı ile ikinci sıradan kendine yer buldu. İşte tüm liste:

Eylül ayında en çok indirilen Android uygulamaları

 1. Facebook
 2. Instagram
 3. TikTok
 4. Messenger
 5. WhatsApp
 6. Snapchat
 7. Share VPN
 8. Telegram
 9. Meesho
 10. Spotify

Eylül ayında en çok indirilen iOS uygulamaları

 1. TikTok
 2. National Anti-Fraud Center
 3. YouTube
 4. WhatsApp
 5. Instagram
 6. Facebook
 7. Google Maps
 8. ZOOM
 9. Gmail
 10. Messenger

Eylül ayında en çok indirilen uygulamalar

 1. TikTok
 2. Facebook
 3. Instagram
 4. WhatsApp
 5. Messenger
 6. Snapchat
 7. Telegram
 8. ZOOM
 9. Spotify
 10. Share Vpn
Cevap bırakın