Eğitim için tablet önerileri

0

Eylül ayının gelmesiyle birlikte okullar açıldı. Bununla birlikte okula dönüş hazırlıkları ve alışverişler tam gaz devam ediyor. Alışveriş listelerinde tabletler de önemli bir yer tutuyor. Eğitim her kesimindeki öğrenciler için tabletler, verimliliği artırmada büyük rol oynuyor. Eğer siz de bir tablet satın almayı düşünüyorsanız, MediaMarkt’ın geniş mağazalarında ve mediamarkt.com.tr’de birçok seçenek sizi bekliyor. Bu yazıda farklı ekran büyüklüklerine, teknik özelliklere sahip olan, buna bağlı olarak da fiyatları değişiklik gösteren çeşitli tablet önerileri sıralıyoruz.

Samsung Galaxy Tab A7 Lite

samsung galaxy tab a7 lite
Samsung Galaxy Tab A7 Lite

Özellikle ilkokul veya ortaokula giden çocuklar için küçük ekranlı bir tablet daha rahat kullanım ve taşıma imkanı sunacaktır. 8.7 inç ekranı ve ince ekran çerçevesiyle Samsung Galaxy Tab A7 Lite bu açıdan uygun bir tablet olacaktır. 2000 x 1200 piksel çözünürlüklü ekranıyla keskin ve net yazılar, görüntüler sunuyor. Sekiz çekirdekli MediaTek MT8768T işlemci, 3 GB RAM, 32 GB dahili hafıza gibi başlıca teknik özelliklere sahip. microSD kart yuvasıyla depolama alanını daha da artırmak mümkün oluyor. Bu donanım paketi sayesinde öğrenciler ödev araştırmaları, derslere uzaktan bağlantı ve bunun gibi işlerde optimum performansı elde edecektir. Arkadaki 8 megapiksel kamera defter veya kitap tarama gibi işler için yeterli. Önde de görüntülü görüşmeler için yeterli olacak 2 megapiksel çözünürlüklü kamera var. Android 11 ve bunun üzerinde One UI kullanıcı arayüzü yüklü olarak geliyor. Samsung’un çeşitli uygulamalarının yanında Google ve Microsoft uygulamaları da var. Ebeveyn kontrolleri sayesinde çocuğunuzun hangi uygulamaları veya oyunları yükleyebileceğine de karar verebilirsiniz.

Samsung Galaxy Tab A7 Lite’ı mediamarkt.com.tr’den satın alın

Lenovo Tab M10

Lenovo Tab M10
Lenovo Tab M10

Bütçesini fazla zorlamadan, 2000 TL’nin altında bir tablet isteyenler için Lenovo Tab M10 uygun bir Android tablet seçeneği olarak öne çıkıyor. 32 GB ve 64 GB olmak üzere iki farklı depolama alanı seçeneği bulunan bu tabletin 10.1 inç ekranı 1280 x 800 piksel çözünürlüğe sahip. HD ekran video izlemek, internette araştırma yapmak ve benzeri işler için yeterli oluyor. Ekranın üst kısmında, yatay kullanıma göre yerleştirilmiş kamerası online derslerde ve görüntülü görüşmelerde rahat etmenizi sağlayacaktır. 5 megapiksel kamera yeterli bir görsel kaliteyi sunuyor. Arkada ise 8 megapiksel kamera bulunuyor. 5000 mAh kapasiteli pili sabahtan akşama bir günü tek bir şarjla geçirmek için yeterli olacaktır. USB-C portu üzerinden şarj ediliyor ve uygun aksesuarla USB flaş bellek ve bunun gibi aygıtları bağlayabilirsiniz. MediaTek Helio P22T işlemci ders amaçlı kullanım için yeterli performansı sunuyor. Boş zamanlarda oyun oynamak isterseniz, belirli bir seviyede ihtiyaçlarınıza cevap verecektir, ancak çok fazlasını beklememek gerekiyor. Stereo hoparlörleriyle doyurucu bir ses çıkışı sunarken, 3.5mm kulaklık jakının bulunması kulaklık veya diğer ekipmanları bağlamakta yardımcı olacaktır.

Lenovo Tab M10’u mediamarkt.com.tr’den satın alın

8. Nesil iPad

8. Nesil iPad
8. Nesil iPad

8. Nesil iPad, sahip olduğu özelliklerle öğrencilerin veya öğretmenlerin ihtiyaçlarını birkaç yıl boyunca rahatlıkla karşılayacak nitelikleri bünyesinde barındırıyor. iPad’in alışılan klasik tasarımına sahip olan bu Apple tableti, 10.2 inç ekranıyla yeterli görüntüleme ve kullanım alanı sunuyor. IPS teknolojisine sahip olan, LED arka aydınlatmalı ekranı da 2160 x 1620 piksel çözünürlükle Retina ekrandan beklenen keskinliği ve kaliteyi sunuyor. Ekranın yeterli parlaklığı var, bu sayede sınıfta veya dışarıda rahatlıkla kullanılabilir. Apple’ın A12 Bionic işlemcisiyle yüksek bir performans sunuyor. App Store’da ise eğitim veya diğer amaçlar için kullanılabilecek birçok uygulama var. Zoom, Google Meet ve benzeri uygulamalar için de ekran paylaşımı ve benzeri imkanları sunuyor. Pil ömrü de sabahtan akşama yoğun bir ders gününü rahatlıkla çıkarmaya yetecektir. Arkadaki 8 megapiksel kamera, belge tarama işleri için fazlasıyla kullanışlı, aynı zamanda 1080p video kaydı da yapabiliyor. Öndeki kamera ise 720p video desteğiyle online dersler veya toplantılar için yeterli olacaktır. Apple’ın Smart Keyboard klavyeli kılıfı veya üçüncü taraf klavyelerle ödev veya projelerinizi tablet üzerinde rahatlıkla hazırlayabilirsiniz. Ayrı olarak satın alabileceğiniz 1. Nesil Apple Pencil da ders notları almakta veya çalışırken not almakta fazlasıyla yardımcı olacaktır. iPad’in 32 GB ve 128 GB olmak üzere iki farklı depolama alanı seçeneği var. Sadece Wi-Fi veya Wi-Fi ve Hücresel bağlantı destekli versiyonlarını da satın alabilirsiniz.

8. Nesil iPad’i mediamarkt.com.tr’den satın alın

Huawei MatePad 10.4

Huawei MatePad 10.4
Huawei MatePad 10.4

10 inçlik bir tablet isteyenler için bir seçenek de Huawei’den. Huawei MatePad 10.4, adından da anlaşılacağı üzere 10.4 inç ekrana sahip. 2000 x 1200 piksel çözünürlüklü ekran bir tablet için fazlasıyla yeterli bir görselliği sunuyor. Bu açıdan çocuğunuz fazlasıyla rahat edecektir. Ekran, dersten arta kalan zamanlarda eğlence için de yeterli oluyor. Doyurucu bir ses sistemi de ekrana eşlik ediyor. 3.5mm kulaklık jakı istediğiniz kulaklığı veya hoparlörü bağlamanıza izin verecektir. Huawei’nin Kirin 810 işlemcisi günlük işler ve dersler için yeterli performansı sunuyor. 4 GB RAM ve 64 GB dahili hafıza da bu işlemciye eşlik ediyor. 7250 mAh kapasiteli pili bir okul gününü karşılayacak gücü sunuyor. Hem önde hem de arkada 8 megapiksel kamera var. Bunlar da ders için doküman tarama veya online dersler için yeterli. MatePad 10.4 EMUI 10 ile yüklü geliyor. Google uygulamaları ve servisleri yerine Huawei mobil servisleri ve AppGallery uygulama mağazası var. Zoom ve bunun gibi birçok eğitim odaklı uygulamayı MatePad 10.4’te sorunsuz biçimde kullanabilirsiniz. Çoğu popüler uygulamayı da kolaylıkla indirebilirsiniz.

Huawei MatePad 10.4’ü mediamarkt.com.tr’den satın alın

TCL 10 Tab Max

TCL 10 Tab Max
TCL 10 Tab Max

10 inç ekranlı bir başka tablet seçeneği de TCL’den. Tab 10 Max, 10.36 inç ekranında 2000 x 1200 piksel çözünürlük sunuyor. IPS ekran geniş görüş açıları ve her koşulda yeterli parlaklığı sağlıyor. 4 GB RAM barındıran tablette MediaTek MT8788A işlemci mevcut. 64 GB dahili hafıza dersle ilgili materyalleri depolamak için yetecektir. 8000 mAh kapasiteli pili sayesinde tablet bir okul gününü tek bir şarjla rahatlıkla çıkaracaktır. USB-C portu üzerinden şarj ediliyor, ayrıca diğer aksesuarlarla bağlantıyı da bu porttan sağlayabilirsiniz. Önde 8 megapiksel, arkada 13 megapiksel çözünürlüklü kameralar. Online derslere katılma, defter veya kitaptaki sayfaları tarama ve bunun gibi ders odaklı işler için TCL 10 Tab Max’in kameraları yeterli olacaktır. Android 10 ile yüklü gelen tablette TCL’in kullanımı daha kolay hâle getiren özelleştirilmiş bir kullanıcı arayüzü de mevcut.

TCL 10 Tab Max’i mediamarkt.com.tr’den satın alın

Huawei MatePad 11

Huawei MatePad 11
Huawei MatePad 11

Listemizde yer alan bir başka Huawei tableti ise en yeni Huawei tabletlerinden bir tanesi olan MatePad 11. Şirketin yeni işletim sistemi HarmonyOS ile yüklü gelen bu tablet, yaklaşık 11 inç IPS LCD ekranıyla yüksek bir görsel deneyim ve geniş görüş açıları sunuyor. Dörtlü hoparlör sistemi de oldukça güçlü. Gerek online derslerde, gerek dersle ilgili materyalleri izlerken, gerek oyun oynarken iyi bir deneyim elde etmenizi sağlayacaktır. Mikrofon sistemi de online derslerde karşı tarafın sesinizi iyi şekilde duymasına izin verecektir. Qualcomm Snapdragon 865 işlemci, 6 GB RAM, 64 GB dahili hafıza gibi özelliklerle, öğrenciler için fazlasıyla yeterli olacak bir donanım paketi var. HarmonyOS 2 işletim sistemi ise öğrencilerin ihtiyaç duyacağı Not Defteri, Takvim ve benzeri uygulamaları bünyesinde barındırıyor. Huawei AppGallery üzerinden indirebileceğiniz birçok tablet uygulaması var. Ayrıca Petal Search üzerinden de Netflix ve benzeri popüler uygulamaları indirebilirsiniz. Kısacası HarmonyOS 2 ile yüksek bir deneyim elde edebilirsiniz. Eğer bir Huawei dizüstü bilgisayarınız veya telefonunuz varsa, MatePad 11 ile yapabileceklerinizin sınırı daha da genişliyor. Telefonun ekranını tablete yansıtma, tableti dizüstü bilgisayarın yanında ikinci bir ekran gibi kullanabilme gibi imkanlar bunların arasında yer alıyor. 8 megapiksel ön kamera ve 13 megapiksel arka kamera da dersler için fazlasıyla yeterli olacaktır. 7250 mAh kapasiteli pili, tek bir şarjla bir okul gününü rahatlıkla çıkarmaya imkan sağlayacaktır.

Huawei MatePad 11’i mediamarkt.com.tr’den satın alın

Samsung Galaxy Tab S7

Samsung Galaxy Tab S7
Samsung Galaxy Tab S7

Üst sınıf bir tablet arıyorsanız, yaşı biri geçmiş olmasına rağmen Samsung Galaxy Tab S7’yi değerlendirme listesine alabilirsiniz. 11 inç, 120 Hz ekranlı bu tablet hem ders için hem de ders dışı faaliyetler ve eğlence için fazlasıyla geniş bir görüntüleme alanı ve kalite sunuyor. 2560 x 1600 piksel ile keskin yazılar ve görüntüler sunuyor. Üstelik bu ekran S Pen kapasitif ekran kalemini destekliyor. Kutudan da S Pen çıkıyor. Bu sayede ders notlarını Samsung Notes uygulamasında alabilir veya özel çizimlerinizi doğrudan tablet üzerine yapabilirsiniz. AKG destekli, Dolby Atmos özelliğini içeren dörtlü hoparlör sistemi hem online derslerde rahat etmenizi sağlayacak hem de film izlerken ya da oyun oynarken kendinizi eğlenceye kaptırmanıza izin verecek. Qualcomm Snapdragon 865 Plus ile yüksek bir performans sunan bu tablette 6 GB RAM ve 128 GB dahili hafıza var. microSD kartlarla depolama alanını daha da artırabilirsiniz. Önde 8 megapiksel, arkada 13 megapiksel kamera var. Arka kamera ile 8K video kaydı yapma imkanı da var. Samsung markalı akıllı telefonlarla çeşitli bağlantı özellikleri, ayrıca Windows PC’lerin yanında ikinci ekran olarak kullanma imkanı da var. Klavyeli kılıfını satın alırsanız Galaxy Tab S7’yi bir dizüstü bilgisayar gibi kullanabilirsiniz. DeX modu, bu senaryoda fazlasıyla yardımcı oluyor. Android 11 güncellemesini alan Galaxy Tab S7’de One UI kullanıcı arayüzü tableti rahatlıkla kullanmaya imkan tanıyor.

Samsung Galaxy Tab S7’yi mediamarkt.com.tr’den satın alın

Cevap bırakın