EA, PS5 ve Xbox Scarlett için çalışıyor

0

EA yakın zamanda düzenlediği bir konferansta yatırımcılarıyla bir araya geldi. Konferansta konuşan EA Baş Finans Sorumlusu Blake Jorgensen, EA’nın yeni nesil içerikleri hakında da açıklamalar yaptı. Açıklamalara göre PS5 ve Xbox Scarlett için oyun hazırlıkları devam ediyor.

PS5 ve Xbox Scarlett hazırlıklar için sürüyor

Dünyaca ünlü oyun geliştiricisi EA düzenlenen konferansta geleceğe dönük bir projeksiyon da çizdi. Konferansta konuşan Jorgensen, yeni nesil oyunlar üzerinde çalıştıklarını söyledi. Yönetici, tüm oyun endüstrisinin yeni nesil oyun dünyası için sıkı bi şekilde çalıştığını da belirtti.

Yeni nesil konsolların 2020 yılının tatil döneminde arka arkaya tanıtılması bekleniyor. PS5 ve Xbox Scarlett isimli konsollar şimdilik oyuncular için merak konusu. Konsollar kadar merak edilen bir başka önemli detay ise tabii ki oyunlar. EA da söz konusu konsollar piyasaya çıktığında oyun açısından elinin kuvvetledirecek çalışmalar yapmayı sürdürüyor. Yani, konsolların piyasaya çıkmasıyla birlikte EA oyunları da kendini gösterecek.

Esasında spor oyunları ile tanınan EA, The Sims ve Apex Legends gibi önemli oyunlarla da piyasada varlığını devam ettiriyor.

Konferansta Apex Legends ve The Sims oyuncularına da değinildi. Haftalık 8 ila 10 milyon oyuncuya sahip olan Apex Legends’ın yanında The Sims 4’ün oyun paketleri satışının yüzde 55 arttığı söylendi. Yeni nesil konsollar için de böyle oyunların gelmesi muhtemel.

Son olarak EA İcra Kurulu Başkanı Andrew Wilson, oyuncuların hangi platformu tercih ederse etsin EA’nın önceliğinin yüksek kaliteli oyunlar sunmak olduğunu belirtti. Bu da demek oluyor ki hem Xbox Scarlett hem de PS5 oyuncuları EA’nın oyunlarından yine beklediğini bulacak.

Cevap bırakın