Dying Light 2 çok daha büyük bir haritayla geliyor!

0

İddiaya göre Dying Light 2, ilk oyundan dört kat daha büyük bir evrene sahip olacak. İşte detaylar…

İlk oyunun girdiği ilginin ardından Dying Light 2’yi geliştirmeye başlayan Techland, daha öncesinde çok daha farklı bir yapı üzerine çalıştığını açıklamıştı. İkinci oyunu oynarken alacağınız her bir önemli karar, oyun içinde önemli değişikliklere sebep olacak. Bir grupla anlaşmak ya da o gruba savaş açmak, tüm oyun evrenini etkileyebilecek.

Techland’ın oyunu bu kadar değişken yapıp yapamayacağı merak konusu. Ancak şirket bununla da yetinmiyor. Oyunun yapımcısı Kornel Jaskula, verdiği bir röportajda oyunda çok zengin bir içerik olacağını da söylüyor.

İddiaya göre Dying Light 2, ilk oyundan dört kat daha büyük bir evrene sahip olacak. Jaskula yaptığı açıklamada, yapım için bir kaç oyunluk içerik ürettiklerini belirtiyor. Oyun akışı verilen kararlar ile değişeceğinden, tek oynanışta tüm oyunu keşfetmek mümkün olmayacak.

Genel olarak baktığımızda yapım, üzerine koyduklarıyla beraber oyuncuları çok mutlu edecek gibi görünüyor. İlk oyunun hayranlarının ikinci oyun için biraz daha beklemeleri gerecek çünkü Dying Light 2 için kesin bir çıkış tarihi henü yok. Fakat bu sene içinde çıkması bekleniyor.

Oyun PC, PS4 ve Xbox One platformları için aynı anda çıkarılacak.

Cevap bırakın