Dünyanın ilk 22 TB CMR ve 26 TB ULTRASMR HDD’leri tanıtıldı

0

Yeni ürünler inovasyon, hiper ölçekli bulut müşterileri için toplam sahip olma maliyetini (TCO) azaltıyor.

Western Digital, on yıllar boyunca geliştirilen önemli teknolojik inovasonları temel alarak, seçili hiper ölçekli bulut müşterilerine sektör lideri yeni 22TB ve 26TB UltraSMR HDD’lerini örnek olarak gönderdiğini ve alan yoğunluğu liderliğini daha da genişlettiğini, ayrıca toplam sahip olma maliyetini düşürerek müşterilerine değer kattığını duyurdu.

Western Digital’in HDD teknolojisi portföyü ve alan yoğunluğu liderliği onu depolama inovasyonunun tam merkezine koyuyor. Eşsiz OptiNAND teknolojisi, enerji destekli PMR (ePMR), üç aşamalı aktüatör (TSA), HelioSeal ve şimdi de UltraSMR teknolojilerinden yararlanan Western Digital, ePMR ile +30 TB sağlama yolunda net bir yolda ilerliyor.

“Sektörün önde gelen bulut sağlayıcılarının uzun süreli iş ortağı olarak, onların yeni nesil bulut altyapısı oluşturma konusundaki gereksinimlerini anlıyoruz ve alan yoğunluğu teknolojimizin yanı sıra geliştirdiğimiz çeşitli HDD inovasyonlarına yatırım yapıyoruz” diyor HDD İş Birimi Genel Müdürü ve Başkan Yardımcısı Ashley Gorakhpurwalla ve devam ediyor: “Bu geliştirme stratejisini benimsemedeki amacımız, yalnızca dünyanın en büyük bulut devlerinin kapasite taleplerini karşılamak değil, aynı zamanda gelecek on yıllar boyunca veri merkezlerinin gelişen ekonomisini de destekleyecek bir yol haritası sunmaktı. Western Digital’in HDD yol haritasının temeli olan ePMR, OptiNAND ve şimdi UltraSMR ile bulut müşterilerimiz, depolama alanındaki toplam sahip olma maliyetlerini (TCO) düşürmek için yeniliklerimizden yararlanarak işlerini hızla ölçeklendirmeye devam edebilirler.”

Cevap bırakın