Dijital asistan özellikli akıllı termostat GLAS ile tanışın

0

Dijital asistan Microsoft Cortana destekli akıllı termostat GLAS, modern tasarımı ve pek de mütevazı olmayan fiyatıyla dikkat çekiyor. İşte detaylar…

Akıllı termostatlar, son yılların dikkate değer teknolojik gelişim konularından biri. Özellikle kış aylarında önemi iyiden iyiye artan ortam sıcaklığının istenen seviyelerde tutulması ihtiyacının sonraki boyutu olarak özetlenebilen akıllı termostatlar ise her geçen gün daha da akıllanıyor. Bu noktada geçtiğimiz aylardaki duyurusunun ardından kısa süre önce piyasaya sunulan GLAS, dijital asistan Microsoft Cortana desteği ile dikkat çekiyor.

Modern tasarımı ile dikkat çeken GLAS, dokunmatik ekranları ve ilgi çekici görünümün yanı sıra yaşam alanlarının sıcaklık, hava kontrolünü sesli komutlarla sağlayabiliyor. IoT teknolojileriyle entegre olan aygıt, ortamda eğer insan yoksa kendisini kapatadabiliyor. Gereksiz işlemlere son veriyor ve en genel sonucuyla çeşitli alanlarda tasarruf oluşturuyor.

Qualcomm Snapdragon 410E ile geliyor

Qualcomm Snapdragon 410E işlemcisine sahip olan aygıt, WiFi ve Bluetooth teknolojilerine sahip. Ayrıca akıllı telefon üzerinden yönetimi mümkün. Ön siparişlerine ABD’de başlanan GLAS için belirlenen fiyat etiketi ise 319 dolar.

Haberin devamında aygıtın tanıtım videosunu görebilirsiniz. İyi seyirler dileriz.

Teknoloji dünyasına dair öne çıkan gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın