Dell yeni cihazlarını tanıttı: Pek çok ürün var!

0

Teknoloji dünyasının eski üyelerinden birisi olan Dell bugün yepyeni cihazlarını tanıttı. Birden çok cihaza bağlanabilen klavye ve faresine ek olarak 40 inç ultra geniş monitörünü ve dizüstü bilgisayarlarını tanıttı. Dell yeni cihazları ve özelliklerine geçelim:

Dell yeni cihazları ile dikkat çekiyor

Monitör

Dell, 40 inç boyutlarında ultra geniş ekranlı monitörü The UltraSharp 40 Curved WUHD (U4021QW) olarak isimlendiriliyor. Büyük ekran ve çözünürlükle kullanıcıların karşısına çıkan modelin 4K çözünürlükten daha fazlasını sunduğu aktarılıyor. Ayrıca model, kavisli ekran tasarımıyla daha fazla kişiye seslenecek gibi duruyor.

Dell yeni cihazları

Yeni tanıtılan bu monitör ekran çözünürlüğü tarafında 5120 x 2160 ile oldukça dikkat çekiyor. Bu da 3840 x 2160 çözünürlükte olan 4K’ye göre, 1280 piksel daha fazla genişlik olduğu anlamına geliyor. Boyutunun yüksek olduğuna bakmayın 4K videolar bu monitörde otomatik olarak ayarlanıyor.

Cihazın diğer özellikleri arasında ayrıca Thunderbolt 3 desteği sunuluyor olması ve 90W ile şarj olabiliyor olması var. Öte yandan model üzerinde yüksek hızlı USB girişleriyle birlikte 10 Gbps hızı destekleyen RJ45 (ethernet) girişleri de bulunuyor.

28 Ocak’tan itibaren satın alınabilecek olan monitörün fiyatı 2 bin 100 dolar olarak duyuruldu.

Dell yeni cihazları: Klavye ve fareler

Dell yeni cihazları

Aynı anda üç farklı cihaza bağlanabilen yeni Dell imzalı klavye ve fare gerçekten dikkat çekiyor. 2 farklı klavye tasarımıyla sunulan cihazlar, fiyatlarıyla oldukça az kişiye seslenecek gibi duruyor.

Premier Multi-Device Wireless Keyboard ve fare modeli tek seferde üç cihaza bağlanabiliyor. Bu sayede cihazlar arasında geçiş oldukça pratik ve kolay bir şekilde oluyor. Her iki cihazda da 2,4 GHz RF adaptör kullanılıyor ve bağlantı tarafında Bluetooth 5.0 bulunuyor. Klavyede ve farede bulunan düğmeler sayesinde cihazlar arasında geçiş tek tuş ile sağlanıyor.

Klavyede ve farede 36 aylık bir batarya ömrü sunuluyor. 26,36 mm boyutlarında olan klavye klasik bir tasarımla geliyor. Fare ise ayarlanabilir 7 düğmesiyle dikkat çekiyor. Premier Multi-Device Wireless Mouse istenirse, 1000, 1600, 2400 ve 4000 DPI olarak ayarlanabiliyor ve optik LED sensör yer alıyor.

Premier Rechareable Wireless Mouse
Premier Rechareable Wireless Mouse

Bu iki cihaza ek olarak bir de Premier Rechareable Wireless Mouse tanıtıldı. Dell’in bir diğer cihazı 5 farklı düğme ile daha küçük bir tasarımla dikkat çeken kablosuz fare, 6 aylık kullanım ömrü sunuyor.

Cihazların fiyatları:

Premier Multi-Device Wireless Keyboard ve Premier Multi-Device Wireless Mouse, ikili olarak satılıyor ve fiyat etiketinde 100 dolar yazıyor. Premier Rechargeable Wireless Mouse ise 70 dolarlık bir fiyat ile 18 Mart’ta küresel olarak satışa çıkacak.

Dell Latitude iş dizüstü bilgisayarı

Bu cihaz koronavirüs döneminde eve kapanan milyonlarca kişi için daha iyi video konferans tecrübesi sunmak istiyor. Latitude 9420 ve 9520 modelleri kurumsal müşteriler için tasarlandı. Intel’ın 11. Nesil vPro işlemcilerine sahip olan modeller, kameranızı kullanılmadığında otomatik olarak kapatmayı sağlayan bir kameraya sahip.

“SafeShutter” olarak adlandırılan yeni web kamerası sistemi, özellikle geçen yıl pek çok işyerinin uzaktan çalışmaya geçmesiyle birlikte pek çok kişi bilgisayarlarındaki kameraları kullanmaya başladı. Web kamerası kullanımdayken deklanşör otomatik olarak açılıp kapanabiliyor. Bunun yanında gerektiğinde mikrofonu veya kamerayı manuel olarak devre dışı bırakmak için “sessize alma” tuşları da bilgisayarın üzerinde yer alıyor.

Dell Latitude 9420
, 14 inç ve 2560 x 1600 çözünürlük ve RAM 32 GB olurken depolama tarafında karşımıza 1 TB’a kadar PCIe NVMe SSD çıkıyor. Son olarak 9420, Qualcomm’un Snapdragon X20 (LTE için) veya X55 (5G ve LTE için) modemleri aracılığıyla hem isteğe bağlı 5G hem de LTE desteği sunacak. Dell Latitude 9520, 15.6 inç boyutlarında olması dışında 9410’den hiçbir farkı bulunmuyor.

Dell Latitude 9420: 1.949 dolar.
Dell Latitude 9520: fiyat bilgisi açıklanmadı

Cevap bırakın