Dell kablosuz şarj özellikli 2’si 1 arada dizüstü bilgisayarını duyurdu

0

Tanınmış bilgisayar üreticilerinden Dell, son derece yenilikçi bir ürün tanıtımı gerçekleştirdi. Söz konusu model, Dell Latitude 7285 ve öne çıkan detayı da kablosuz şarj özelliğine sahip olması. İşte detaylar…

Dell Latitude 7285, WiTricity manyetik rezonanslı kablosuz şarj ünitesi ile geliyor ve daha az kablo ile çok daha üst seviyede mobilite vaat ediyor. Bu yönüyle kendi sınıfı adına da bir ilk. Model, 2’si 1 arada dizüstü bilgisayar sınıfında, yani son yılların yükselen trendlerinden biri olarak hem tablet hem de dizüstü bilgisayar formunda kullanım imkanı sunuyor. Ekranı çıkabiliyor…

İş dünyası için geliştirilen model, iddialı donanım argümanlarını, yine sınıfı adına dikkat çekici bir incelik eşliğinde sergiliyor. Dell açıklamasına göre Latitude 7285, dünyanın en ince 2’si 1 arada dizüstü bilgisayarı. Ağırlığı 680 gram ve inceliği 7mm.

İddialı donanım özellikleri ile geliyor

12.3 inç ekranında 2880 x 1920 piksel gibi son derece yüksek bir çözünürlük değeri sunan Latitude 7285, donanımıyla da performansı garanti etme hedefinde görünüyor. Modelin Intel Core i5-7Y54, i5-7Y57 ve  i7-7Y75 olmak üzere üç farklı işlemci seçeneği mevcut, bunlardan birini tercih ederek yine 16 GB’a kadar RAM yapılandırması tercihi yapmak mümkün. Ayrıca 512 GB’a kadar da SSD yapılandırması var.

Diğer öne çıkan özellikleri ise MaxxAudio Pro hoparlörler, 8 MP arka ve 720p ön kamera ile Thunderbolt 3 portuna sahip olması. Ek olarak üründe WWAN portuna takılabilen SIM kart özelliği de var.

Cevap bırakın