‘Daha iyi uyku’ aksesuarı Bose Sleepbuds

0

Daha konforlu bir uyku için geliştirilen Bose Sleepbuds ile tanışın…

Ses teknolojileri dendiğinde öne çıkan markalardan biri olan Bose, geçtiğimiz sene başlattığı kitlesel fonlama odaklı projede, Sleepbuds adını verdiği inovatif bir ürün için 450 bin dolar bağış toplamış, ürünün seri üretimine geçileceğini açıklamıştı. Tam olarak farklı ve yenilikçi bir fikirle tüketicilerin karşısına çıkan ürün, temelde kablosuz bir kulakiçi kulaklık gibi görünse de işlevi son derece farklı.

Ortamdaki istenmeyen seslerin bloke edilmesini sağlayan Sleepbuds, üstelik seslerin revize edilmesini de mümkün hale getiriyor. Çirkin sesleri (örneğin yakınlardaki bir fabrika ya da çok daha yakındaki horlama sesini) rahatlatıcı atmosferik bir sese dönüştürebilen kulaklık, böylelikle uyumaya yardımcı oluyor.

İstenmeyen sesleri bloke ediyor

İstenmeyen sesleri bloke edip değiştiren ürün, iOS ve Android cihazlarla uyumlu şekilde çalışıyor. Uygulama üzerinden rahatlatıcı sesin seviyesi yükseltilebiliyor, süresi belirleniyor. Bu yönüyle popüler bir ‘ses uygulaması’ olan Taomix’I andırdığını belirtelim. 10 farklı rahatlatıcı sesi kullanıcıların daha iyi uyku çekmeleri için sunan Bose, bu sayının artırılacağını da kaydediyor.

Peki ya alarm sesi?

16 saat şarj dayanıklılığına sahip olduğu belirtilen Bose Sleepbuds’la ilgili şüphesiz en önemli soru ise şu, ya alarm çaldığında duyamazsam? Aygıtın alarm sesini engellemediği belirtiliyor. Daha iyi uyku mottosundan hareketle geliştirilen Sleepbuds’ın ilk etapta ABD ve Kanada’da satışa sunulduğu, yıl sonuna doğru daha fazla ülkeye geleceği bilgisi paylaşılıyor.

Cevap bırakın