Citroen yeni elektrikli aracı C5 Aircross Hybrid’i tanıttı

0

C5 Aircross Hybrid modelinde, arka koltuklar altına yerleştirilen batarya paketi saf elektrikli sürüş modunda 50 kilometre ek-menzil sağlıyor…

Fransız otomobil üreticisi Citroen, elektrikli araçları arasına C5 Aircross Hybrid modelini de kattı. 2025 yılına kadar ürettiği her modele elektrikli araç seçeneği de eklemeyi planlayan Citroen, bu kapsamda Peugeot 3008 ve 508 modellerinin ardından yeni elektrikli araç modelini tanıtmış oldu.

Yeni Citroen Aircross Hybrid modelinde 225 beygirlik önden çekişli bir sistem yer alıyor. PSA Grubu’nun diğer iki elektrikli aracı 3008 ve 508 modellerinde ise e-AWD özelliğine sahip olan 300 beygirlik Hybrid4 sistem yer almıştı.

C5 Aircross Hybrid modelinde, arka koltuklar alrına yerleştirilen batarya paketi saf elektrikli sürüş modunda 50 kilometre ilerlemesini sağlıyor. Bu modda maksimum 135 km/s hıza çıkabilen araç opsiyenel olarak sunulan 7.4 kW şarj cihazı ile 2 saatte dolarken, standar priz ve 3.7 kW şarj cihazı ile yaklaşık 7 saatte doluyor.

Aracın ön panelinde 12.3 inç dijital bir gösterge yer alırken ayrıca 8 inç büyükliğinde multimedya ekran yer alıyor. Ön paneldeki konsolun merkezinde ise Electric, Hybrid ve Sport modları arasında geçişe imkan sağlayan mod düğmesi yer alıyor.

Citrolen, C5 Aircross Hybrid modelinin şarj kapasitesinin %70’i için 8 yıl veya 160 bin km garanti sunarken aracın başlangıç fiyatı 39.950 Euro oalrak belirlendi.

Cevap bırakın