Chrome’da parmak iziyle doğrulama yapılabilecek

0

Google’ın popüler web tarayıcısının Android uygulamasına parmak izi doğrulama özelliği geldi. İşte detaylar…

Akıllı telefonların en önemli özelliklerinden birisi olan parmak izi doğrulama Chrome tarayıcısına da geliyor. Google tarafından geliştirilen Chrome Android tarayıcısına gelecek olan parmak iziyle kimlik doğrulama özelliği ile artık internet sitelerine giriş yaparken şifre girmek zorunda kalınmayacak.

Parmak iziyle kimlik doğrulama özelliği akıllı telefonlarda hem güvenli hem de kullanım kolaylığı açısından birçoklarının vazgeçilmezi. Her yeni model ile gelişen parmak iziyle kimlik doğrulama özelliği şimdi de Chrome Android tarayıcısında kullanılabilecek.

Yapılacak yeni güncelleme ile herhangi bir internet sitesinde oturum açmak için şifre girmek yerine telefonun parmak izi okuyucusu ile doğrulama yapılabilecek. Bu sayede hem her site için şifre hatırlamak zorunda kalınmayacak hem de zamandan tasarruf edilecek.

Şimdilik sadece Pixel modellerinde kullanılabiliyor…

Kısa bir süre içerisinde yapılacak yeni güncelleme ile tüm Android telefonlarına gelmesi beklenen özellik şu anda Google Pixel telefonlarda aktif durumda.

Android 7.0 üzeri tüm modellerde çalışacak olan yeni özelliği kullanmak için cihazın ekran kilidi özelliği aktif durumda olmalı ve Google hesabına sahip olmanız yeterli.  Özellik hali hazırda kullanımda olan Google şifreler servisi ile entegre olarak çalışacak.

Cevap bırakın