Chrome OS 87 ile Yeni Özellikler Yolda

0

Chrome OS 87 ile gelen yeniliklerden bir tanesi sekme araması olarak karışımıza çıkıyor…

Chrome OS 87 sürümünün dağıtımına resmi olarak başlandı. Google’ın Chromebook ve Chromebox’larında çalışan bu işletim sistemi, internette dolaşırken ve Bluetooth aksesuarlarını kullanırken size yardımcı olacak birtakım güzelliklerle geliyor.

Chrome OS 87 ile gelen yeniliklerden bir tanesi sekme araması olarak karışımıza çıkıyor. Herhangi bir zamanda bir sürü sekme açan kullanıcıların bu sırada yanlışlıkla sekme kapatmaları oldukça sık görülen bir hareket. Sekme araması ile kapattığınız bir sekmeyi rahatlıkla tekrar bulabilirsiniz. Ek olarak Google, sekme arama özelliğini Chrome internet tarayıcısının masaüstü versiyonuna da ekliyor. Ne var ki, şirket kasım ayının ortalarında verdiği bir bilgide, bu özelliğin ilk olarak Chromebook’lara geleceğini, yakında diğer masaüstü platformlarda da sunulacağını belirtmişti.

OS 87 ile birlikte bilgisayarınıza bağlanmış olan kablosuz kulaklık gibi Bluetooth cihazlarının pil seviyelerini de Ayarlar ve Hızlı Ayarlar menüleri kısmında görebilirsiniz. Özellikle Mac’te kolaylıkla erişilebilir bir noktada olan bu ayar ile Bluetooth klavye, fare veya AirPods gibi cihazların pil seviyeleri artık daha kolay görünüyor. Şimdi bu benzer kolaylıktan Chrome OS cihazları da faydalanacak. Ayrıca Google, dört farklı sanatçının hazırlamış olduğu toplam 36 yeni duvar kağıdını da Chrome versiyonu ile birlikte kullanıcılarına sunuyor.

 

Cevap bırakın