Canon PowerShot G7 X Mark II duyuruldu

0

Ekran_Resmi_2016-02-18_19_58_43

Canon, PowerShot serisinin en yeni üyesi G7 X Mark II’yi tanıttı. Zarif tasarımıyla ilgi çeken Japon fotoğraf teknolojileri şirketinin yeni modelinde 180 derece açıyla yukarı yönde dönebilen 3 inç ekran dikkat çekici tasarım detayları arasında. Bu özelliği ile selfie çekmekten hoşlanan fotoğraf meraklılarına hitap eden cihazda teknik özellikler de son derece iddialı…

Fotoğraf makinesi RAW formatta fotoğraf çekebiliyor. Ayrıca NFC ve WiFi özelliği de bulunuyor. Bu sayede akıllı telefon ve tabletlerle daha yoğun etkileşim mümkün kılınıyor.

Canon PowerShot G7 X Mark II’de öne çıkan diğer özellikler arasında 20.1 megapiksel çözünürlükte fotoğraf çekimi, 4.2 X optik zoom ve1080p 60fps’de Full HD video kaydı ön planda. Öncül modelde 30fps’de Full HD video kaydı gerçekleştirilebiliyordu. 125-12800 ISO aralığı sayesinde düşük ışıklı ortamlarda daha net fotoğraflar elde edilebiliyor. Ancak karanlık ortamda çekilen fotoğraflara ilişkin cihazın yapabildikleri bununla sınırlı değil…
Ekran_Resmi_2016-02-18_19_58_52Fotoğraf makinesi akıllı özelliklere sahip. Advanced Auto Lighting Optimizer, bu noktada öne çıkıyor. Karanlık fotoğraflarda kontrast ve arka planı geliştiren yazılımsal özellik ile birlikte düşük ışıkta oldukça iyi sonuçlara erişmenin önündeki hemen hemen tüm faktörler ortadan kaldırılabiliyor. Üstelik hızlıca.

Fotoğraf makinesi için açıklanan resmi ABD fiyatı 699.99 dolar şeklinde. Türk pazarındaki konumlandırması ile ilgili henüz bir bilgi bulunmuyor.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.

Not: En üstteki görsel Mashable.com’dan alınmıştır. 

Cevap bırakın