Canon EOS RP duyuruldu

0

Canon, aynasız sistemli yeni fotoğraf makinesi modeli EOS RP’yi duyurdu. İşte detaylar…

Canon, tecrübeli-amatörler için tasarladığı küçük, hafif ve pratik full-frame aynasız fotoğraf makinesi EOS RP’yi tanıttı. Seyahat, manzara, portre fotoğrafçılığı ve video grafikerler için ideal seçeneklerden biri olduğu belirtilen EOS RP, dünyanın en hızlı otomatik odaklanma sistemine sahip. Aynı zamanda iddialı bir görüntü kalitesi ve kullanım kolaylığı vaat ediyor.

EOS RP, fotoğrafçı ve video grafikerlerin Canon’un EF ve EF-S lens portföyünü keşfetmelerine ve lens seçeneklerinden faydalanmalarına da olanak tanıyor.

EOS RP’nin 26.2 MP’lik full frame CMOS sensörü, Canon’un en yeni DIGIC 8 işlemcisi ile birleştiğinde alan derinliği ve düşük ışıkta gerçekleştirilen çekim performansını dengeleyerek kullanıcısına iddiası yüksek bir tecrübe yaşatıyor.

Düşük ışıklı çekim ortamları için optimize edilen ve ISO 102.400 seviyesine kadar genişletilebilen ISO 40.000 kapasitesi, Dual Pixel CMOS AF sistemi ile fotoğrafçılara karanlık ortamlarda bile -5 EV seviyesine kadar çekim olanağı sağlıyor.

Yüzden AF, Tek Noktalı AF, Genişletilmiş AF ve Bölge AF gibi diğer AF modları ile konuyu kesintisiz bir şekilde takip ederek istenilen aksiyonu daima kadrajda tutabilme imkânı yaratıyor.

Yakında geliyor…

Son dönemin en iyi aynasız sistemli fotoğraf makineleri arasında yer alan Canon EOS RP’nin Türkiye’de de 2019 yılı içerisinde satışa sunulması bekleniyor.

Bir başka iddialı model olan Canon EOS R ise MediaMarkt’ta satışta! Daha fazla detay ve online alışveriş için buraya tıklayabilirsiniz.

Cevap bırakın