Bu telefonda 23MP arka/16 MP ön kamera olabilir!

0

Ekran_Resmi_2016-04-22_14_48_12

Artan sosyal medya paylaşım alışkanlıkları, fotoğraf çekme ve anı ölümsüzleştirme trendinin ana tetikleyicileri arasında. Bu noktada akıllı telefon tercihlerinde kamera özellikleri de bir hayli önemli. Kullanıcılar, sahip oldukları mobil cihazların iyi fotoğraf çekiyor olmasına değer veriyor ve bu noktadaki gelişmeler de sonraki cihaz tercihlerini belirleyen etmenler arasında yer alıyor. Japon teknoloji şirketi Sony’nin kamera konusundaki gücü aşikar, dünyanın birçok başka üreticisi için görüntüleme sensörleri üreten markanın kendi modellerindeki kamera detayları da beğeni ile izleniyor. Çin kaynaklı yeni bir iddia ise şirketin sonraki akıllı telefon modellerinden biri olması beklenen Xperia M Ultra’yla ilgili çarpıcı bir özelliğe işaret ediyor…

Ekran_Resmi_2016-04-22_14_50_00

Henüz doğrulanmayan bilgilere göre Xperia M Ultra 23 megapiksel arka ve 16 megapiksel ön kamerayla gelecek. Muazzam bir kombo gibi görünüyor! Bu sansasyonel ön kamera çözünürlüğüne ek olarak selfie için kullanılmak üzere flaş mekanizmasına da yer verilmesi bekleniyor. Sony’nin söz konusu modelinde ve (gelecekteki diğer modellerinde) kamera alanındaki adımları merakla bekleniyor.

Aktarılan iddialara göre cihaz ayrıca 6 inç HD ekrana sahip olacak. Diğer özellikleri arasında Snapdragon 652 çipseti, 3 GB RAM, 32 GB dahili depolama kapasitesi, USB Type-C portu ve parmakizi okuyucusunun da yer alacağı belirtiliyor. Android işletim sistemli akıllı telefonun tanıtım tarihi henüz bilinmiyor.

Detayları aktarmayı sürdüreceğiz…

NOT: Görseller temsilidir. 

Cevap bırakın