Bu çamaşır makinesi size bir şans daha tanıyor

0

Ekran_Resmi_2016-01-21_02_59_25Günümüz çamaşır makinelerinin çalışma prensibi son derece açıktır; kirliler içine atılır ve işlem başlatılır. Daha sonra ‘ah gömleği unuttum’ ya da ‘bu çorap da kirliydi’ gibi serzenişler genellikle boşunadır. Yıkama eğer su alma evresine geçildiyse artık başlamıştır. Peki tam da bu noktada bir üreticinin, sonradan akla gelen kirli çamaşırlar için ilginç bir çözüm geliştirdiğini söylesek.

İlgi çekici değil mi?

Ev elektroniği alanında inovatif markalardan biri olan Samsung, kısa süre önce tanıttığı WW8500 AddWash modelinde tüketicilerin yıkama başladıktan sonra bile, çamaşır makinesine kirli çamaşır eklemelerine olanak tanıyor. Bunun için geliştirilen çözüm, çamaşır makinesinin üst kısmında yer alan nispeten küçük ebatlı bir bölme yoluyla çamaşırların doğrudan yıkama bölmesine gönderilmesi. Oldukça fonksiyonel görünüyor, çalışma prensibi de bir hayli kolay…

Ekran_Resmi_2016-01-21_02_58_44

Pratik bir çözüm 

Samsung WW8500 AddWash, ana kapağının yanı sıra bir de küçük kapakla geliyor. Üzerine basılınca açılan kapak, unutulan çamaşırlar için zekice bir çözüm. Ancak kapağı açmadan önce yıkama işleminin durdurulması gerekiyor. Çamaşır gönderildikten sonra makine yeniden çalıştırılıyor.

iOS ve Android uygulaması da var

iOS ve Android uygulaması da bulunan model, kullanıcılarına çeşitli bilgiler gönderip hatırlatmalarda bulunuyor. Şimdilik Samsung tarafından demo olarak sunulan ilgili çamaşır makinesinin seri üretimine de geçilmesi bekleniyor.

Media Markt’taki her bütçeye uygun ev elektroniği alternatifleri için buraya tıklayabilirsiniz.

Keyifli alışverişler.

Cevap bırakın