Boston Dynamics yeni SpotMini robotunu görücüye çıkardı

0

Daha önce Google çatı şirketi Alphabet bünyesinde çalışmalarını sürdüren Boston Dynamics, SpotMini robotunun güncel halini kamuoyuyla paylaştı.

İlk versiyonu Haziran 2016’da lanse edilen Boston Dynamics’in SpotMini robotunun güncellenen versiyonu için kısa bir video yayınlandı. 24 saniyelik videoda dikkat çeken detaylar arasında iyileştirilen tasarım ve daha dengeli, akıcı yürüyüş özellikleri dikkat çekti.

Robot geliştirme çalışmaları hız kesmeden sürdüren şirket, SpotMini robotunu daha iyi bir görünüme kavuşturdu. Önceki versiyonu bir zürafayı andıran SpotMini, artık ‘bir nebze’ daha sevimli. Parlak sarı renkteki plakalarla kaplı olması ise geliştirme safhasında sona mı geliniyor sorularını akıllara getirdi. Önceki versiyon çok daha ‘ham’ görünüyordu.

Önceki versiyonu, bazı ev işlerini yapabilen SpotMini, bu kez yeteneklerinden ziyade yürüyüşe odaklı bir videoyla geldi. Yürüyüşü sırasında çıkardığı mekanik ses dikkatlerden kaçmadı. Son derece robotik bir sesle karşı karşıyasınız. Haberin devamında yayınlanan SpotMini videosunu görebilirsiniz. İyi seyirler dileriz.

Dört ayağı da akıcı şekilde kullanılabilen SpotMini, videonun sonundaki ‘coming soon’ yani yakında yazısıyla, kısa süre içerisinde piyasaya sunulur mu sorusunu da akıllara getirdi. Boston Dynamics, SpotMini’nin nihai halini kamuoyunun dikkatine sunabileceği gibi video serisi yayınlamaya devam etmeyi planlıyor da olabilir. Şimdilik tüm bunlar birer bilinmez durumunda.

 

Boston Dynamics’in SpotMini robotu hakkındaki en son gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın