Bloodborne’da iki gizli bölüm keşfedildi

0

Oyun dünyasının gündeminde ilginç bir konu var; bir dönemin son derece iddialı yapımlarından Bloodborne’u inceleyen bazı kimseler, oyunun içinde gizli olarak bulunan iki farklı boss bölümü buldular. İlginç olay, sürpriz detaylarla dolu…

Bloodborne, bir dönemin en ünlü PS4 oyunlarından biriydi. Hala hatrı sayılır bir kesim tarafından oynanmaya devam edilen video oyunu, ilginç bir araştırmaya konu oldu.

Bloodborne’daki kodları inceleyen bir grup yazılımcı, iki tane boss bölümü ile karşılaştı. Kullanılmayan 2 bölge, devasa boyutlara sahip. Zindanlardan biri, Moon Presence’in farklı bir versiyonunu da içeriyor ve burada kullanılmayan son haliyle savaş söz konusu. Heyecan verici olduğunu başta belirtmiştik… Bloodborne’da Moon Presence, gerçek final boss’u olmasıyla önem taşıyor.

Oyundaki diğer boss ise bir kopek. Elbette sevimli olduğunu düşünmeye gerek bile yok, devasa boyutları ve korkunç görünümüyle son derece ürpertici.

Oyunlara ilgi duyan yazılımcılar tarafından keşfedilen iki ayrı boss bölümü, oyunda daha önce ortaya çıkarılmamış farklı bölümler anlamına geliyor. Bu durum, aslında iki taraflı bir eylem noktası; oyun şirketleri, bu tür gizli bölümleri, üst seviye geliştici ve yazılımcıların keşfedilmesi için açıkça ‘gizliyorlar’ ve bulunması da elbette oyun meraklıları için önemli bir başarı olarak kabul ediliyor.

Cevap bırakın