Bir gezgininin yanında olması gereken 5 teknoloji ürünü

0

Wrap mini img005

Malum, havalar ısındı… Doğa sizi çağırıyor. Sırt çantanızı yüklenip dağlara, kırlara yürümenin zamanı geldi. Kaynağından buz gibi su içmek, en tepeye çıkıp o nefes kesen manzarayı izlemek istemez misiniz? Tek başına, sevdiklerinizle, arkadaş grubunuzla çıkacağınız bu yolculuklarda yanınızdan ayırmamanız gereken  5 teknolojik ürünü sizler için sıraladım.

bushnell backtrack pusula1 – Bushnell GPS Backtrack G2 dijital pusula: Bir gezgin asla yolunu kaybetmemelidir. Yönünüzü bulmanın en kolay yolu Bushnell GPS Backtrack G2 dijital pusula ile yola çıkmak olacaktır. Yüksek hassasiyetli GPS özelliği sayesinde neredeyse santimi santimine hangi nokta üzerinde olduğunuzu hesaplayan Backtrack G2, iki adet AAA pille çalışıyor. En önemli özelliklerinden biri üç noktaya kadar hafızasında saklayabilmesi… Diyelim ki kamptasınız… Yola çıkmadan önce kampın bulunduğu konumu işaretliyor ve kaydediyorsunuz. Sonra bir başka mola noktasına gittiniz. Orayı da işaretlediniz diyelim. Şayet kaybolursanız, mola yeri ve kamp yeri hafızada olduğu için dijital pusula sizi dilediğiniz noktaya geri götürüyor. Bir nevi modern Hansel gibi… Ancak bu defa ekmek kırıntısı yerine, GPS var…

1462988884_Bushnell_Permafocus2 – Bushnell Permafocus dürbün: Yolculuk sırasında keşif çok önemlidir. Rotanızda sizi bekleyen zorluklar, ya da tehlike olup olmadığını uzaktan gözleyebilmek ve buna göre bir strateji izlemek hayati bir mesele… Bu konuda size yardımcı olabilecek en önemli gereç bir dürbün olacaktır. Ama sıradan bir dürbün değil elbette… Bugün bildiğimiz anlamda dürbünler son derece ağır ve doğa koşullarına çok da uygun olmayan malzemelerden yapılıyor. Bushnell Permafocus dürbün, uzun yolculuklarda taşıması kolay ve hafif, dayanıklı malzemeden yapılmış. BK-7 prizma ve Porro prizmatik sistemlerin kullanıldığı Permafocus serisi dürbünlerle ışık gücü korunarak, görsel kayıp olmadan, daha geniş bir açıyla ve daha başarılı bir üç boyut etkisiyle seyir yapılabilir. Prime focus netlik mekanizması sayesinde netlik çarkını kullanmaya ihtiyacınız kalmıyor, size sadece seyir yapmak kalıyor.

1447675864_wg_m1_lifestyle1

3 – Pentax Ricoh WM1 aksiyon kamerası: Gezerken aksiyon yaşamak isteyenler bunu kaydetmek ve daha sonrasında arkadaşlarına da izletmek, hatta sosyal medyada paylaşmak istiyorlar. Karda, kışta, suda, çamurda tüm koşullara dayanıklı bir aksiyon kamerası arıyorsanız Pentax Ricoh WM1, tam aradığınız gibi bir ürün… Ultra geniş açılı merceğiyle gerçekçi derinlik hissi veren dinamik Full HD video klipler çekebiliyorsunuz. Etkin 14 MP kamerasıyla yaklaşık saniyede 10 kare hızla yüksek hızlı sürekli çekim özelliği ile seri görüntü alınabiliyor. Kullanıcılar hem durağan görüntüleri hem de video çekim esnasında gerçek zamanlı görüntüleri 1,5 inç renkli LCD ekrandan kontrol edebilme imkanına sahipler… WM1’in en önemli özelliği herhangi bir koruma aksesuarı olmadan 10 metre kadar su altında yaklaşık bir saat çekim yapabiliyorsunuz. Koruma aksesuarı olmadığı için su altındaki sesler boğuk olarak kaydedilmiyor.

1443775926_WG_30_black_003_copie4 – Pentax Ricoh WG 30 fotoğraf makinesi: Fotoğraf makinesi, özellikle doğa koşullarına uygun bir fotoğraf makinesi gezginlerin olmazsa olmazlarından biridir… Gezerken gördüğünüz güzel manzaraları ölümsüzleştirmek, doğada yaşadığınız güzel anları dostlarınızla paylaşmak için taşıması kolay, dayanıklı ve kaliteli çekim yapan bir fotoğraf makinesi var: Pentax Ricoh WG 30… Bu fotoğraf makinesi 12 metre kadar suyun altında çekim yapabiliyor. Yaklaşık 1,5 metreden yere düşse bana mısın demiyor. Hava sıcaklığı -10 dereceye de düşse 16MP çözünürlükte arkadan aydınlatılmış sensoruyla ve 5X yaklaştırma özellikli lensiyle mükemmel fotoğraflar çekiyor. Sualtında da çekim yapabilen WG 30, Full HD video da çekebilme özelliğine sahip… Fotoğraf makinesinin belki de en önemli özelliği neredeyse 1 cm’e kadar yaklaşarak makro çekim yapabilmesi. Yani doğada gezerken gördüğünüz çiçek, böcek türü canlıların çok yakından inanılmaz pozlarını çekebiliyorsunuz. Elbette makinede bulunan 6 adet LED aydınlatma, makro çekimlerinde en büyük yardımcınız oluyor.

Wrap mini img0015 – Bushnell Solar Wrap: E tabii bu kadar dolaşırken cep telefonunuzun, ya da bir başka elektronik aletinizin bataryası bitebilir. Doğada elektrik prizi bulamayacağınız için katlanabilen güneş paneli olan Bushnell Solar Wrap açıldığında geniş bir yüzey alanına yayılarak çok kısa sürede enerji depolamanıza yardımcı oluyor. Hava tam aydınlık olmasa bile enerji depolama işlemine kesintisiz devam edebiliyorsunuz. Üründe bulunan dahili lityum ion batarya ile topladığınız enerjiyi depolayarak ihtiyacınız anında hemen kullanabilme imkanınız var. USB güç çıkış portu ile pek çok cihaza uyumlu olarak kullanabilir ve cihazlarınızı Solar Wrap Mini ile tekrar tekrar doldurabiliyorsunuz.

Cevap bırakın