Bir ayda 1 milyona yakın Nintendo Switch satıldı

0

nintendo-switch

Switch, en hızlı sürede en çok satan Nintendo oyun konsolu oldu. İşte detaylar…

Nintendo’nun yeni hibrit oyun konsolun Switch, açıklanan rakamlara göre ilk ayında 1 milyona yakın satışa ulaştı. Şirketin önceki oyun konsollarına kıyasla önemli bir başarı elde ettiği görülen Nintendo Switch’in birçok ülkede henüz satışa sunulmadığı da altı çizilmesi gereken detaylardan.

2012 yılının üstelik ‘Noel Tatili’ ve birçok ülkede alışveriş çılgınlığının yaşandığı Kasım ayında satışa sunulan Wii U bile ilk haftasında 400 bin adet satmış, ancak 1,5 ay süre sonunda 890 bine ulaşabilmişti. Elbette bu da son derece çarpıcı bir satış başarısı, ancak Switch’te görüldüğü kadar değil…

Diğer yandan Switch ve Wii U’da, beraberlerinde gelen oyunlarla ilgili Nintendo stratejisi benzerlik gösterse de arada önemli bir fark vardı; Nintendo Switch sistemi satışları, bir adet oyunun gördüğü yoğun ilgiliden pozitif yönde ve oldukça büyük oranda etkilendi.

Bu oyun satışları etkiledi

The Legend of Zelda: Breath of the Wild adlı oyun, Nintendo Switch versiyonunda 925 bin adetlik satış adedi yakaladı. Çığ gibi büyüyen ilgi, çok net bir şekilde  konsol satışlarına da yansıdı. İlginç bir detay olarak söz konusu yapım, Wii U versiyonunda da 460 bin adet satmayı başardı (Toplam 1 milyon 300 bin adet). Bu göstergeler aynı zamanda Nintendo tarihinin en kısa sürede en çok satan Zelda oyunununu da gözler önüne seriyor.

Oyun dünyasına dair öne çıkan gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz. Takipte kalınız…

Cevap bırakın