Battlefield 6 2021 sonunda geliyor

0

DICE’ın yeni Battlefield oyunu, 2021 yılının sonbahar aylarında oyuncuların beğenisine sunulacak…

En büyük oyun yapım stüdyoları arasında yer alan Electronic Arts (EA), yaptığı mali durum toplantısı esnasında gelecek yıl yayınlanacak Battlefield 6 hakkında birkaç ‘detay bilgi’ paylaştı. Yapılan açıklamaya göre DICE’ın yeni Battlefield oyunu, 2021 sonbaharda oyuncuların beğenisine sunulacak.

EA, konuyla ilgili açıklamalar sırasında DICE’ın “marka (Battlefield) için gerçek bir yeni nesil vizyona” sahip olduğunu ifade etse de oyunun hangi platformlarda yayınlanacağını belirtmedi. Battlefield 6, yeni nesil ile eski nesilin birleştiği “bir çapraz platform oyunu” olabileceği gibi yalnızca PlayStation 5, Xbox Series X ve PC’de yayınlanan bir oyun da olabilir.

Net tarih belli değil

Ne yazık ki EA’in Battlefield 6 hakkındaki açıklamaları bu kadar. Yine de şirketin açıklamalarında teknik geliştirmelere ve “yeni nesil” terimine odaklanması, Battlefield 6’nın serinin önceki oyunlarına nazaran daha iyi oyun deneyimi ve yeni oynanış mekanikleri sunacağına dair beklentileri artırmaya yetiyor.

Söylentiler, EA’in 2021 ilk çeyrekte yeni Battlefield 6’nın lansmanını gerçekleştirmesi ve hangi platformlar için çıkış yapacağını duyuracağı yönünde. Bu arada; yeni nesil konsollardan Xbox Series X ve Series S’in satışa sunulduğunu, PlayStation 5’in ise Kasım ayı içerisinde çıkış yapacağını belirtmekte fayda var.

Cevap bırakın