Bahçeniz yaza hazır mı?

0

Havaların bir soğuması bir ısınması akıllara yazın ne zaman geleceği sorusunu getirdi. Ancak son 1-2 günlük hava durumuna bakarsak, önümüzdeki günlerde güneş artık bizi ısıtmaya başlayacak gibi görünüyor. Eğer bahçeli bir eve sahipseniz, şimdi bahçenizi yaza hazırlamanın tam zamanı…

Sonunda o buz kestiğimiz soğuk kış günlerini geride bıraktık ve bugünlerde bahar aylarının keyfini çıkarıyoruz. Birkaç günlük havanın durumuna bakılacak olursa içimizi ısıtan ılık hava sıcak yaz günlerinin de adeta habercisi. Bahçeli bir evde oturuyorsanız, bahar ayları ev temizliğine ayırdığınız zaman kadar bahçenize de vakit ayırmanız gerekiyor. Bütün kış dokunmadığınız bahçede önce soğuktan ve ıslanmaktan koruduğunuz mobilyalarınızın üzerindeki muşambalar kalkacak, mobilyaların tozu alınacak ve minderler yıkanacak. Sonra bahçeye birkaç kez su dökülecek ve kışın bütün tozu ve pisliği gidecek. Tabii bunlar için birkaç malzemeye ihtiyacınız var.

5 metreden 15 metreye uzayabiliyor
Bahçede her daim kullanacağınız olmazsa olmaz ürünlerin başında hem bahçenizi hem de çiçek ve bitkileri sulayabileceğiniz hortum var. Ancak bahçesi olanların en büyük sıkıntılarından biri de oldukça fazla yer kaplayan hortumlar. Hem de upuzun hortum birbirine dolanırsa epey sıkıntı yaratabiliyor. Bunun için Bundera’nın sihirli hortumunu kullanabilirsiniz. Nasıl mi sihirli? Bahçenizde yer işgal etmesin diye kısa olarak üretilen hortum, su açıldığında 5 metreden 15 metreye kadar uzayabiliyor. Kendi uzunluğunun 3 katına erişebilen hortum, kıvrılma ve bükülme gibi sıkıntılar da yaratmıyor. Tek yapmanız gereken Bundera sihirli hortumun bir ucunu musluğa, diğer ucunu da paketten çıkan fıskiye başlığına ya da herhangi bir fıskiye başlığına takmak olacak. Sulama işiniz bittikten sonra da sulama ucunda bulunan fiskiye başlığını açık konumda bırakıp suyun hortumun içerisinden çıkmasını beklemeniz yeterli…

Makastan makineye…
En çok ihtiyaç duyacağınız ürünlerden bir diğeri de çim biçme makinesi. Bahçenizdeki çimleri ideal boyutta tutmak için bahçe makasıyla kesmek yerine bir çim biçme makinesi alabilirsiniz. Boyut olarak biraz yer kaplayacak ancak çimleri kesmekte işinizi önemli ölçüde kolaylaştıracak ve bahçe makasıyla kesilenin aksine çok daha düzgün gözüken ve çok daha eşit duran bir görüntü sağlayacak.

Enerjisini güneşten alan aydınlatma
Bahçenizde kullanabileceğiniz en önemli ürünlerden biri de aydınlatma. Gündüz güneş ışığından faydalanarak oldukça aydınlık bir gün geçirebilirsiniz ancak akşam karanlıkta kalacağınız garanti. Bunun için bahçenizde aydınlatma ürünlerine ihtiyacınız olacak. Bunun için farklı markaların ürün çeşitleri arasından ihtiyacınıza göre bir ürün seçebilirsiniz. Bahçeniz eğer çok genişse ince ve uzun aydınlatmalardan ya da küçük bir bahçeye sahipseniz duvarda kullanabileceğiniz tek bir lambaya ihtiyaç duyabilirsiniz. Sizlere burada güneş enerjisiyle çalışan bir ürün almanızı tavsiye edebiliriz. Gün içerisinde ışık ihtiyacınız olmayacağı için, alacağınız aydınlatma ürünü, güneş ışığından kendisini şarj edecek ve akşam hava karardığında ürününüzü elektriğe takmadan çalıştırabileceksiniz. Böylece toprak altından kablo geçirmeye ve eve kadar uzatmaya çalışmakla da uğraşmayacaksınız.

2017 bahçe trendleri…
Son olarak da bahçesini bu sezon yenilemek isteyenlere bu yılın trendleri hakkında bilgi verelim. Bahçe mobilyalarında bu yıl biraz daha eskiye dönük modeller ön plana çıkacak. Eski zamanlarda kullanılmış objelerden esinlenilerek dizayn edilmiş ve yenilenmiş tasarımlarla bahçelerimizde keyifli anlar yaşayacağız. Bu yıl koleksiyonlarda genellikle vizon renkler ön planda olacak. Bej, gri ve siyah renkler de sıklıkla karşımıza çıkacak. Zeminlerde açık renkler popülerlik kazanırken, siyah renk özellikle metal aksamlarda, mobilya ayaklarında, kulplarında ve mobilyaların yüzeylerinde kendini gösterecek.

Cevap bırakın