AV-TEST’e göre en iyi Windows antivirüs koruma yazılımı belli oldu

0

ESET, hem kurumsal hem de bireysel ürünleriyle AV-TEST tarafından En İyi Ürün ödüllerine layık görüldü.

Önde gelen bağımsız test kuruluşlarından biri olan AV-TEST, yüksek doğruluğa sahip testler için tüm dünyadan kötü amaçlı yazılım örneklerinin bulunduğu bir ortam yaratıyor. Değerlendirmelerde, ev ve şirket kullanıcıları için en iyi Windows antivirüs koruma yazılımları inceleniyor. Teste giren ürünler Koruma, Performans ve Kullanılabilirlik olmak üzere üç ana kategoride mercek altına alınıyor.

Koruma kategorisinde internet ve e-posta tehditleri dahil olmak üzere kötü amaçlı yazılımın tespiti ve bu yazılıma karşı sağlanan koruma ölçülüyor. Kullanılabilirlik alanında yanlış alarmlar, yanlış tespitler ve internet sitelerinin gereksiz engellenmesi gibi göstergeler inceleniyor. Performans kategorisinde ürün ve çözümlerin bilgisayar hızına ortalama etkisi değerlendiriliyor.

Tüketicilerin ve şirketlerin değerlendirmeleri göz önünde bulundurularak elde edilen sonuçlarda ESET çözümleri, Koruma ve Performans kategorilerinde 6 üzerinden 6 tam puan alırken, Kullanılabilirlik kategorisinde de mükemmel bir skor elde etti.

ESET’in Araştırmadan Sorumlu Başkanı Roman Kováč bu başarı hakkında şu yorumu yaptı: “Ev ve şirket güvenlik çözümlerimize aldığımız övgülerden dolayı çok mutluyuz ve üç kategoride de mükemmel skorlar elde ederek başarımızı sürdürmekten gurur duyuyoruz. ESET olarak, teknolojiyi tüketiciler ve şirketler için daha güvenli hale getirme konusunda kararlıyız. Çözümlerimizin En İyi Ürün ödüllerine layık görülmesi bu kararlılığımızın kanıtıdır. AV-TEST’in bize layık gördüğü bu ödüller, çözümlerimizin gerçek dünya senaryolarında başarılı olduğunu kanıtlıyor…”

Cevap bırakın