Asus Chromebook Flip yenilendi

0

asus-chromebook-flip-c302-2

Chrome OS’li yeni bir 2’si 1 arada dizüstü bilgisayar modeli olan Asus Chromebook Flip C302, mütevazı fiyat etiketi ile potansiyel kullanıcıların ilgisini çekmeyi bekliyor. İşte modele dair detaylar…

2’si 1 arada ya da hibrit olarak tanımlanan segment aslında çok yeni değil, uzun yıllardır hem tablet, hem de dizüstü biglisayar şeklinde kullanılan modeller görülüyor. Son yıllarda bu segmente gösterilen ilginin arttığı da çeşitli bulgularda sık sık paylaşılıyor. Bu noktadaki dikkat çeken üreticilerden biri ise Asus. Tayvan merkezli tüketici elektroniği şirketi, 2’si 1 arada modeller konusunda geniş bir yelpaze sunuyor. Üstelik tüm modelleri de Windows işletim sistemi ile birlikte gelmiyor, alternatif yazılımlarla entegre seçenekler de söz konusu. İşte bunlardan en yenisi Chromebook Flip C302.

Asus’un popüler Chromebook serisinin yeni üyesi, Chrome OS yüklü Chromebook Flip C302, Android işletim sistemine benzer bir deneyimi nispeten daha –dizüstü- bir modelde sergiliyor. Kompakt ve metal gövde gibi üst seviye detayları da bir arada sunan modelin ekranı 12.5 inç ve sunulan çözünürlük değeri 1080p seviyesinde.

Intel Core M3 işlemcilerle gelen Chromebook Flip C302, 4 GB RAM ve 64 GB dahili depolama alanına ek olarak microSD desteğine de sahip. İki adet USB Type-C portu bulunan 2’si 1 arada modelin, önceki modellere göre özellikle işlemci tarafındaki güncellemenin önem taşıdığı görülüyor.

Chrome OS yüklü sunulan çok fazla alternatifin bulunmadığı gözönüne alındığında söz konusu modelin dikkat çekici olduğunu belirtmek mümkün. Ancak bu aşamada HP ve Google gibi markaların da Chrome yüklü modellerle rekabette yer aldıkları hatırlanabilir.

Cevap bırakın