Asus Blue Cave tanıtıldı

0

Tüketici elektroniği şirketi Asus, Computex 2017 adlı teknoloji fuarı kapsamında yeni ürünlerini tanıtmaya devam ediyor. Dünyanın en ince14 inç notebook’unu lanse eden Asus, oldukça fütüristik tasarımlı bir de router tanıtarak ziyaretçilerin ilgisini çekmeyi bildi. İşte detaylar…

Computex 2017 kapsamında tanıtılan router, Asus Blue Cave adıyla geldi. Orta kıskındaki mavi renkli açıklığı ile dikkat çeken aygıt, girdap benzeri şekliyle ev ve iş yerlerine yeni bir renk katma iddiasına sahip görünüyor.

Ürün, estetik olarak olumsuz eleştirilere açık router öğeleri olan ‘antenler’ konusuna farklı bir yaklaşım adeta. İç antenler kullanılarak çözüm getirilen konu, nazik ve sofistike tasarımın da kaynakları arasında konumlanmayı başarıyor.

İçerisinde 4K UHD video akışlarının gecikmesiz şekilde gerçekleşmesine olanak tanıyan ve aynı zamanda hızlı dosya aktarımı sağlayan AC2600 sınıfı çift bant Intel WiFi yonga seti bulunuyor. Aynı anda çok sayıda cihazı destekleyeceği kaydedilen model, ayrıca Amazon Alexa’yla da uyumlu.

Güvenlik özellikleriyle öne çıkan Asus’un router modeli, Trend Micro tarafından geliştirilmiş çözümlerle birlikte geliyor. Örneğin yeni ve bilinmeyen bir cihaz, router’a erişmeye çalıştığında kullanıcısına bildirim gönderiliyor. Ek olarak çeşitli yazılımlar da kısıtlanabiliyor, otomatik görevler oluşturulabiliyor.

Asus Blue Cave’in satışlarına kısa süre içinde başlanacağı duyuruldu.

Cevap bırakın