Assassin’s Creed Origins’e mod yağmuru

0

Assassin's Creed: Origins

Assassin’s Creed Origins’e ücretsiz modlar geliyor. İşte detaylar…

Popüler serileden Assassin’s Creed’in kısa süre önce meraklılarının karşısına çıkan en yeni oyununu oynayanlar için ilginç gelişmelerin söz konusu olduğunu belirtmemiz gerekiyor. Assassin’s Creed Origins, deyim yerindeyse mod yağmuru altında ve hemen hepsi ücretsiz olarak indirilebilecek. Peki ücretsiz modların detaylarında neler var?

Oyunun arkasındaki şirket Ubisoft, önceden oyunu tamamlamış kişileri yeniden oyuna çekmenin bir yolunu bulmuşa benziyor. Yayınlanacak (tarih henüz açıklanmadı) New Game Plus adlı mod, kalınan yerden, üstelik alınmış silah, zırh ve ekipmanlarla yeniden başlama fırsatı veriyor. Bu sayede oyunun ömrü daha da uzuyor.

Sürprizler bitmedi…

Sadece New Game Plus’la kalmayan Ubisoft, yapıma bir de Keşif Modu ekliyor. 20 Şubat 2018’de yayınlanacak modun özelliği, adından da anlaşılacağı üzere bolca keşif imkanı sunması. Dövüş mekaniği içermeyecek olan mod, Antik Mısır’daki yapıların bulunmasını konu ediniyor.

Assassin’s Creed II, Assassin’s Creed Brotherhood, Revolutions ve Black Flag gibi çok iyi yapımlardan sonra 2017’de çıkan Assassin’s Creed Origins’i, başarısız birkaç oyunun ardından gerileyen prestijin yeniden toparlanması şeklinde yorumlayan sayısız otorite var. Bu açıdan bakıldığında tarihin en sevilen oyun serilerinden birinin en iyi oyunları arasında gösterildiğinin altını çizmeden geçmeyeceğiz.

Cevap bırakın