Apple’ın e-dergi servisi Texture Windows desteğini sonlandırıyor

0

Apple’ın kısa süre önce bünyesine kattığı e-dergi abonelik servisi Texture’un Windows uygulamasının fişi çekiliyor. İşte detaylar…

Windows’un mobil platformu için bekleyiş pek de iyi yönde sonuçlar sunmuyor. Küresel anlamda kullanımda olan Windows telefonlar için uzun yıllardır yayında olan bir uygulama daha platformla bağlantısını kesme kararı alıyor.

Texture, geçtiğimiz aylarda Apple tarafından satın alınmasının ardından bir kez daha gündemde, e-dergi abonelik servisinin Windows uygulamasının kapatıldığı açıklandı. Söz konusu uygulamanın 30 Haziran 2018 tarihinden itibaren mevcut olmayacağı kaydedildi.

Bu kapsamdaki duyuru, uygulamanın ilgili web sitesindeki bir destek sayfası güncellemesi ile paylaşıldı. Duyuruda işlerin sorunsuz şekilde sürdürülebilmesi için uygulamanın eski sürümlerinin bazen emekli edilmesi gerekir ifadesinin geçtiği açıklamada, Texture için Android, iOS ve Amazon Fire gibi diğer platformlardaki uygulamalarının kullanıma sunulmaya devam edileceği bilgisi paylaşıldı.

“iOS veya Android telefon satın alabilirsiniz”

Texture’un bir web uygulaması sunmadığı, yani Windows kullanıcılarının mobilden kaldırılma sonrasında kendilerine başka seçenek sunulmayacağı, bu nedenle hizmete erişimlerini devam ettirmek istemeleri halinde desteklenen platformlardan biri ile çalışan bir cihaz almaları gerektiği ifadeleri de yer aldı.

Öte yandan Apple’ın Texture satın alımı sonrası yazılımın arka planındaki teknolojiyi gelecekteki daha kapsamlı e-dergi ve haber aboneliği platfromu için kullanabileceği yönünde iddialar geçtiğimiz günlerde kamuoyunda yer buldu.

Teknoloji dünyasına dair öne çıkan gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın