Apple’ın Dünya Geliştiriciler Konferansı tarihi belli oldu

0

Tüm geliştiriciler konferansın tamamına online katılabilecek, 5 Haziran’da ise Apple Park’ta özel bir yüz yüze deneyim gerçekleştirilecek.

Apple, her yıl düzenlediği Dünya Geliştiriciler Konferansı’nı (WWDC) 5-9 Haziran 2023 tarihleri arasında online formatta gerçekleştireceğini duyurdu. Geliştiriciler ve öğrenciler ayrıca etkinliğin açılış gününü Apple Park’ta özel bir deneyimle yüz yüze kutlama şansına sahip olacak.

Tüm geliştiriciler için ücretsiz olacak WWDC23 en yeni iOS, iPadOS, macOS, watchOS ve tvOS gelişmelerini ön plana çıkaracak. Geliştiricilerin yenilikçi uygulamalar yaratmasına yardımcı olma konusunda Apple’ın devam eden kararlılığının bir parçası olan etkinlik, geliştiricilere Apple mühendisleriyle temas kurmaları için benzersiz bir fırsat sağlamasının yanı sıra vizyonlarını gerçekleştirmelerine yardımcı olacak yeni teknolojiler ve araçlar hakkında bilgiler sunacak.

“WWDC, Apple’da yılın en sevdiğimiz zamanlarından biri çünkü dünyanın dört bir yanından gelen ve bu topluluğu bu kadar olağanüstü kılan yetenekli geliştiricilerle hem online hem de yüz yüze bağlantı kurmak için bir fırsat,” diyen Apple Global Geliştirici İlişkilerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Susan Prescott sözlerini şöyle sürdürdü: “WWDC23 şimdiye kadarki en büyük ve en heyecanlı konferansımız olacak. Bu çok özel etkinlikte birçoğunuzu online ve yüz yüze görmek için sabırsızlanıyoruz!”

Keynote etkinliğinde ve State of the Union sunumlarında paylaşılan duyurulara ek olarak, bu yılın online programında etkinlikler ve bire bir laboratuvar çalışmalarının yanı sıra Apple mühendisleri ve diğer geliştiricilerle etkileşim fırsatları da yer alıyor. Geliştiriciler ve öğrenciler ayrıca 5 Haziran’da Apple Park’ta gerçekleşecek özel bir güne de katılarak Keynote ve State of the Union etkinliklerini global online topluluk ile birlikte izleme fırsatına sahip olacak.

Cevap bırakın