Apple, Workflow’u satın aldı

0

724

Tüketici elektroniği şirketi, iPhone’dan Mac’e kadar çok sayıda ürün grubuyla teknoloji raflarının önde gelenleri arasında. Öte yandan yazılım tarafında da şirketin önemli bir güç olduğu biliniyor, milyarlarca uygulamanın yer aldığı iOS işletim sistemine uyumlu uygulamaların yer aldığı App Store, bu alandaki Apple platformlarından sadece biri. Şirketin Apple Music gibi servislerden Mac App Store gibi diğer uygulama mağazalarına kadar çok sayıda başlıkta incelenebilecek yapı taşları bulunuyor.

Teknoloji şirketinin çok sık görülmese de dikkat çeken kimi yazılım şirketlerini bünyesine kattığı biliniyor. İşte bunlardan sonuncusu temelde bir tür kişisel otomasyon uygulaması olan Workflow’un satın alınması. Gerçekleştirilen satın alımın ilginç yönleri de bulunuyor…

İlk kez 2014 yılında yayınlanan Workflow, güncellemeleri ile her seferinde daha iyi hale gelmesi ve yoğun bir kullanıcı tabanına sahip olmasıyla tanınıyor. Öne çıkan özelliği ise mobil cihazlarda gerçekleştirilen işlemlerin tek bir yerde toplanmasına olanak tanıması. Böylelikle kullanımda hız unsurunu beraberinde getiriyor.

Satın alımla ilgili ne kadar ödeme yapıldığı bilgisi paylaşılmazken, uygulama geliştiricileri Ari Weinstein, Conrad Kramer ve Nick Frey’in de aralarında bulunduğu ekibin Apple bünyesinde çalışmaya devam edecekleri bildirildi.

Halihazırda App Store’da yer almaya devam eden uygulamanın, geliştirilerek önümüzdeki günlerde adından çok daha sıklıkla söz edilen bir yapıya ulaşması bekleniyor. Ayrıca Apple’ın söz konusu uygulamayı iOS cihazlarda önyüklü olarak sunması da beklenenler arasında.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın