Apple, tüm ürünlerinin yer aldığı kitabı satışa sunuyor

0

apple-kitap

Teknoloji şirketi Apple, son dönemde gittikçe artan ‘yeni gelir elde etme’ hamlelerine bir yenisini ekleyerek, son 20 yıla dair tasarım anlayışı hakkında fikir veren, değişimi gözler önüne seren bir foto-kitap yayınladı.

Designed by Apple in California adlı kitap, son 20 yıl içinde piyasaya sürülen Apple cihazları ile şirketin tarihine damgasını vumuş gelişmeleri 450 fotoğraf eşliğinde sergiliyor.Kitapta ilk iPhone’dan 98 tarihli iMac’e 2014 tarihli Apple Watch’a kadar çok sayıda ürünün son derece sade bir anlayışlı çekilmiş görselleri dikkat çekiyor.

Steve Jobs’a ithafen

Apple’ın ikonik teknoloji ürünlerinin yanı sıra tasarım ekibinin kullandığı malzemelerin de yer aldığı kitabın şirket kurucularından ve eski CEO’su Steve Jobs’a ithafen hazırlandığı kaydediliyor.

Önsöz Jony Ive’den

Tüm zamanların en başarılı tasarımcıları arasında gösterilen ve ‘Sir’ lakaplı Apple Baş Tasarımcısı Jony Ive tarafından önsözü yazılan kitapta yer alan tüm fotoğrafların Andrew Zuckerman tarafından çekildiği de gelen bilgiler arasında.

s-e38ae4ec46dc73f2ff509d4528f2498b9ccf8e7f

Fiyatlar 199 ve 299 dolar 

Söz konusu Apple kitabıın iki boyutta satışa sunulduğu, fiyatların ise 26 x 32 cm için 199 dolar ve 33 x 41 cm için de 299 dolar olacağı açıklandı. Satışların ilk etapta Avustralya, Fransa, Almanya, Hong Kong, Japonya, Kore, Tayvan, İngiltere ve ABD’de gerçekleşeceği bildirilirken, sonrasında başka ülkelerde de sunulup sunulmayacağı henüz bilinmiyor.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın