Apple Music’in ücret ödeyerek platformu kullanan kişi sayısı açıklandı

0

Apple, popüler müzik servisinin güncel kullanıcı sayılarına dair bilgileri kamuoyuyla paylaştı. İşte detaylar…

Apple, ABD’nin en büyük şehirlerinden San Jose’de dünya genelindeki yazılım geliştiricilerin merakla beklediği WWDC 2017 etkinliğini tamamlarken çok sayıda yeni ürün ve hizmetinin de duyurusunu gerçekleştirdi. Yazılım odaklı duyurularının (iOS 11, watchOS 4, vb.) yanı sıra yeni iPad ve Mac modelleri ile dikkat çeken Apple, bazı servislerine dair bilgiler de aktardı. Bunlardan biri şirketin aynı zamanda önemli gelir kalemleri arasında konumlanan Apple Music’le ilgiliydi.

Apple Music’in ücret ödeyerek platformu kullanan kişi sayısının 27 milyona ulaştığı duyuruldu. Bu veri son derece çarpıcı, çünkü bundan birkaç ay önce yapılan açıklamada, söz konusu rakamın 20 milyon olduğu kaydedilmişti. Apple’ın müzik servisinin kısa süre içinde önemli yol katettiği anlaşılıyor.

En popüleri hala Spotify

En popüler müzik akışı uygulaması hala Spotify; 50 milyon ücretli üyeye sahip olan platform, bu alanda zirveyi uzun süre daha koruyacak gibi görünüyor. Ancak Apple Music’in de rekabeti iyiden iyiye artırdığına şüphe yok.

Apple Music ile Spotify arasında önemli farklılıkların olduğu biliniyor. Kullanıcıların büyük kesimi için Spotify, son derece pratik, Apple Music ise özellikle Spotify’ı deneyimlemiş kullanıcılar için bir miktar alışma evresini gerekli kılıyor.

Apple’ın kısa süre önce Apple Music için uyumlu sesli komutla çalışabilen hoparlörü HomePod ile rekabeti farklı sahalara taşıdığını görmek de mümkün.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın