Apple’ın iPhone 12 odaklı aldığı yeni karar!

0

Apple en son piyasaya çıkartmış olduğu iPhone serisi noktasında bazı kararlar vermeye devam ediyor. iPhone 12 tarafında oldukça dikkat çeken ancak özellikle ailenin en küçük modeli için beklentilerin karşılanmadığı görülüyor. Yeni ortaya çıkan bilgilere göre Apple, iPhone 12 Mini için yeni bir karar veriyor.

Apple, iPhone 12 Mini için üretim bandını azaltıyor

Apple’ın Türkiye’de de satılan ve oldukça beğenilen iPhone 12 serisi için yeni bir haber geldi. iPhone 12 Mini ailenin hem en küçüğü hem de en uygun fiyatlı modeli olarak konumlandırılıyor ancak rakamlar iyi gelmiyor. Nikkei’ye göre Apple, üretimi en az yüzde 70 oranında düşürüyor.

Bu sebeple Apple da yalnızca bu model tekelinde yüzde 70 oranında daha az bir üretim yapacak gibi duruyor. Talep doğrultusunda üretime giren iPhone modelleri arasında en az tercih edilen ilginç bir şekilde mini modeli oluyor. Teknoloji devinin bu başarısız talep doğrultusunda telefonun özel olarak tedarik edilen parçalarının da üretiminin durdurulduğu aktarılıyor.

iPhone 12 Mini ile yeni bir soluk getiren Apple’ın ilerleyen dönem planından ‘mini’yi çıkartması beklenmiyor. Yani Apple bir sonraki serisi için ‘mini’ modelini, her ne kadar iPhone 12’nin mini modeli istediği gibi satmasa da, piyasaya sürmeyi hedefliyor. İlerleyen süreçte Apple’ın atacağı hamleler daha da somut hale gelecek.

Cevap bırakın