Apple Card geldi!

0

Apple Pay’in ‘geliştirilmesi’ açısından ilgi çekici bir yenilik anlamı taşıyan Apple Card, çeşitli avantajlarla birlikte geliyor. İşte detaylar…

Apple’ın mobil cihazlardan Mac’lere, aksesuarlardan tabletlere uzanan oldukça kapsamlı ürün yelpazesinin ardından hizmet çeşitliliği de hiç olmadığı kadar genişlemiş durumda. Teknoloji şirketi kısa süre önce gerçekleştirilen etkinliği kapsamında Apple News+, Apple TV+ gibi yeni hizmetlerinin yanı sıra Apple Card’ı da tanıttı.

Apple Pay’in daha çok ‘geliştirilmesi’ açısından ilgi çekici bir yenilik anlamı taşıyan Apple Card, çeşitli avantajlarla birlikte geliyor. Örneğin Apple Card kullanılarak yapılan Apple Pay ödemelerinde tutarın yüzde 2’si kadarlık bir bölüm geri alınabiliyor. Bir tür sadakat kartı yapısı da sunan Apple hizmeti, Apple’dan satın alımlarda ise yüzde 3’lük geri ödeme sunacak. Oranlar, şirketin binlerce dolarlık yüksek segmentli ürünlerine yönelik alışverişlerde hatrı sayılır bir avantaj sağlama potansiyeli içeriyor.

Makine öğrenmesi teknolojisisi içeriyor…

Öte yandan yeni ödeme kartında inovatif özellikler de ön planda. Makine öğrenmesi teknolojisi ile gelen Card, kullanıcısının harcamalarının kategorilendirilmesi, dolayısıyla hangi alanların ağırlıkta olduğunun görülebilmesi gibi bir dizi fonksiyon sağlayabiliyor.

Son olarak da Apple’ın yeni hizmetinde gecikme ücreti, yıllık aidat gibi taleplerin olmayacağı kaydediliyor. Kartın yaz aylarından itibaren ilk olarak ABD için satın alınarak kullanıma sunulması bekleniyor.

Cevap bırakın