Anneler Günü için en iyi tabletler

0

Telefon ekranları ne kadar büyüse de, tabletlerin yeri bir başka. Hem oyunlar, videolar daha keyifli hem de yazı boyutlarının büyümesi rahat bir görüş sağlıyor. Elbette pil ömrü de önemli; tabletlerde boyutun büyümesi, kullanılan pillerin kapasitesini, dolayısıyla şarj gerektirmeden kullanım sürelerini de artırıyor. Bunun yanında işlemci, bellek gibi performansı doğrudan etkileyen özelliklere bakmanızı tavsiye ederim. Depolama alanı ise hem daha fazla uygulama kurmaya hem de bunların içeriklerinin cihazda kalabilmesine olanak sağlıyor. Fiyat ise geniş bir aralıkta. Çok uygun fiyata da bir tablet bulabilmek mümkün.

Gelin tablet seçeneklerini daha yakından inceleyelim…

iPad Air 2019

İki sene sonunda Air modelini güncelleyen Apple, serinin üçüncü tabletinde genel olarak boyutları ve ekran büyüklüğünü neredeyse aynı tutmuş diyebiliriz ama işlemci, doğal olarak bir güncelleme almış.

10,5 inçlik cihazda Apple A12 işlemci, 3 GB bellek, 64 ve 256 GB depolama seçeneği yer alırken, önde 7 MP, arkada 8 MP’lik kamera bulunuyor. Apple Pencil’ın ilk sürümünü destekleyen tablet, fiyat, performans ve taşınabilirliğin iyi bir dengesini sunuyor. Seri bir şekilde çalışan cihaz, harika ses kalitesiyle de özellikle bir şeyler seyredip müzik dinleyenleri sevindirecek nitelikte.

Huawei MediaPad T3

Geniş ekran ve temel ihtiyaçları rahatlıkla giderebilen özelliklerle Huawei’nin MediaPad T3 modeli uygun fiyatlı bir seçenek arayanlar için ideal.

10,5 inç ekranlı cihazda Snapdragon 425 işlemci, 2/3 GB bellek, 16/32 GB depolama alanı, 4.800 mAh pil, önde 2 MP arkada 5 MP kamera ve Android 7.0 işletim sistemi bulunuyor. Arayüzün kolayca düzenlenebilmesi de kullanımı kolaylaştırıyor.

Lenovo Tab 4

Tablet kullanayım ama tek elle de kullanmak mümkün olsun diyorsanız, 8 inçlik Lenovo Tab 4 size göre.

Snapdragon 425 işlemci, 2 GB bellek, 16/32 GB depolama alanı, 4.850 mAh pil, önde 2 MP arkada 5 MP kamera ile teknik özellikler açısından T3’e oldukça benziyor. Uygun fiyatlı bir diğer seçenek olan Tab 4, 12 saate kadar pil ömrü, sağlam hissettiren yapısı ile öne çıkıyor.

Samsung Galaxy Tab A

Bazı tabletler model adını ya da numarasını korurken, günün gerekliliklerine göre güncellenerek yeniden karşımıza çıkıyor. Samsung’un Galaxy Tab A modeli de bunlardan birisi.

2019 sürümü, 10,1 inçlik geniş ekranıyla 1.200×1.920 piksel çözünürlüğe ulaşırken, Exynos 7904 işlemci, 2 GB bellek, 32 GB depolama, 6.150 mAh pil, önde 5 MP arkada 8 MP kamerayla dikkat çekici özelliklere sahip. Android 9 kullanan tablet, sağlam yapısı ve renk seçenekleriyle cazip bir seçenek. Ayrıca uzun pil çömrü isteyenler için de birebir.

Cevap bırakın