Android’li BlackBerry Motion 32 saat pil ömrü ile geliyor

0

Geçtiğimiz günlerde yayınlanan resmi BlackBerry Motion tanıtım videosunun ardından bir yenisi daha geldi. Kısa süre içinde tanıtılması beklenen Android işletim sistemine sahip modelin bir dizi başka özelliğini gözler önüne seren video ilgi çekti.

Haberin devamında yer alan videoda cihazın güçlü bir alüminyum çerçeve, çizilmeye karşı dayanıklı ekran, su ve toza dayanıklı (IP67 sertifikalı) tasarımı öne çıkıyor. Belki de en önemli detay ise pil tarafında belirtiliyor.

4000 mAh pil kapasitesine sahip olacak

BlackBerry Motion’ın pil kapasitesinin 4000 mAh olacağı ve tek bir şarjla 32 saatlik pil ömrü sunacağı bilgileri paylaşılıyor. Dolayısıyla bir günden daha uzun süre boyunca şarjı bitmeyecek bir akıllı telefon vaat ediliyor. İlgi çekici olduğuna şüphe yok.

Yeni tanıtım videosunda, bazı modlar, parmak izi sensörü ve BlackBerry’nin sunacağı diğer güvenlik özelliklerinden de bahsediliyor. Ayrıca Android 7.0 Nougat’ın da önyüklü olduğu dikkatlerden kaçmadı.

Merakla bekleniyor

BlackBerry, son yıllarda iyiden iyiye azalan akıllı telefon satışlarının ardından Android işletim sistemine sahip modeller sunmaya başlamıştı. Bu kapsamda sunulacak ‘sonraki’ iddialı akıllı telefon BlackBerry Motion adıyla gelecek. Resmi duyuru tarihi henüz kesinleşmeyen Motion’ın yine fiyat detayı da netlik kazanmış değil.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın