Android Wear 2.0’lı akıllı saatler

0

Android’in akıllı saatler için hazırladığı işletim sisteminin son sürümü Wear 2.0, artık yeni cihazlarda karşımıza çıkmaya başladı. Daha fazla özelleştirilebilen kadranlar, mesajları hızlı yanıtlayabilme ve yeni Google Assistant’ı bileğinize taşıyan sistemi kullanan saatlerden ilgimi çekenleri bir araya getirdim.

Casio WSD-F20

Garmin’in Forerunner modeli gibi dev bir çerçeveye sahip olan WSD-F20, 50 metreye kadar suya dayanıklı oluşuyla dalış yapanlar olduğu kadar, askeri düzeydeki dayanıklı yapısıyla dağ ya da yamaç tırmanışı yapanlara da uygun. Tabii diğer sporlarla ya da aktivitelerle uğraşanlar da kullanabilirler.

İçerisinde yürüyüşçüler, bisikletçiler, kayakçılar, balıkçılar ve hatta kürek çekenler için bir uygulama mevcut. Aktivite takip yazılımı, bir saatte görebileceğiniz yazılımlar içinde en iyisi olabilir. GPS ve çevrimdışı haritalar da gayet iyi. Pil hâlâ bir günde bitiyor ve değiştirilebiliyor, ancak yalnızca saat olarak kullanırsanız, çift katmanlı ekranı ile akıllı özellikleri kapatarak bir ay dayanabiliyor.

Michael Kors Access

Moda dünyasının bilinen ismi Michael Kors adını artık akıllı saatte de görüyoruz. Zaten tasarımı hemen kendini belli ediyor. Paslanmaz çelik kayışlı saatte çok fazla özellik aramayın. 320×290 piksel çözünürlükteki ekranı ortalama bir düzeyde.

İçerisinde GPS, nabız ölçer gibi özellikler de bulunmuyor. Ancak bu pilin uzun gitmesini sağlıyor. Yaklaşık iki gün tek şarjla kullanabilirsiniz.

LG Watch Sport

Google’ın yaklaşık üç yıl sonra güncellediği Android Wear 2.0’lı akıllı saatlerden birisi de LG Watch Sport oldu. Şirket, bu arayüzü sadeleştirirken daha kullanışlı hâle getirmiş. İçerisinde LTE destekli SIM kart yuvası olan saat böylece tek başına da kullanılabiliyor. Nabız ölçer, GPS, barometre ve suya dayanıklı yapısıyla oldukça iddialı.

Elbette 1,5 metre derinlikte 30 dakika kaldığı için dalış yapanlara uygun değil ama standart bir havuz turu için bileğinizden çıkartmaya gerek yok. Cihazın 1,38 inçlik bir ekranı var ve 480×480 piksel ile en yüksek çözünürlüğü sunuyor.

Tag Heuer Connected Modular 45

Pas veya renk değişikliği göstermeyen titanyum çerçevesi ve maskülen tasarımı ile dikkat çekiyor. Modüler yapısı ile tamamen özelleştirilebilen saatin, elmaslı modelleri dahi mevcut.

Standart saatleri andıran kadranları harika. GPS ve aktivite takip özellikleri en iyi yönleri, ancak nabız ölçer olmayışı onu tam bir spor dostu yapmıyor.

Huawei Watch 2

Huawei’nin ilk akıllı saati gayet iyi görünüyordu. Bu açıdan Watch 2, ona benzemiyor. Yüksek kaliteli bir seramik çerçeveye rağmen, diğer bazı saatlerin yanında adeta oyuncak gibi duruyor. Bunun sebebi de ekranın biraz ufak oluşu. 1,2 inç ekran çözünürlük açısından 390×390 piksel ile iyi durumda. Yine de, cihaz standart bir saat boyutlarına pek çok özelliği sığdırmayı başarmış.

GPS, nabız ölçer, NFC ve Bluetooth mevcut. Bunlarla, bir Android Wear kullanan akıllı saatinin yaptığı herhangi bir şeyi yapmak mümkün. İsteyenler için 4G’li bir modeli de mevcut. Böylece akıllı telefona bağlanmaya gerek olmadan da kullanılabiliyor.

 

Asus ZenWatch 3

Serinin öncülleri kadar uygun fiyatlı olmasa da , iyi bir pil ömrü, kaliteli ekran ve şık tasarımı birleştiriyor. Standart kayışları kullanması ve GPS ile nabız ölçer gibi spor özelliklerinin olmaması biraz üzücü ama Android Wear’ın diğer özelliklerinden faydalanmak isteyenler için gayet iyi bir seçim.

1,39 inç AMOLED ekranlı cihaz, 287 ppi piksel yoğunluğu ile metinleri keskin gösteriyor ve renkler parıldıyor. Tek şarjla iki gün kullanılabiliyor.

 

Cevap bırakın