Android kullanıcıları dikkat! Bu yazılım cüzdanınızı hedef alıyor

0

Google Play Store ve App Store gibi uygulama mağazaları hayatımızı büyük oranda kolaylaştırıyor. Tüm geliştiricilere açık olan bu platformlar, içerisinde milyonlarca oyun ve ugulama barındırıyor. Ancak, bu durum bazı tehlikelere de kapı aralıyor. Masum olarak görünen bazı aplikasyonlar, içerisinde kişisel bilgilerimizi ve hatta bankacılık uygulamaları üzerinden paramızı hedef alan tehlikeler barındırabiliyor. Son olarak Microsoft, bu iş için kullanılan yazılımlardan birine karşı kullanıcıları uyardı. 

Microsoft’tan abonelik dolandırıcılığına karşı uyarı

Android kullanıcılarını hedefleyen Toll dolandırıcılık malware‘i Microsoft tarafından keşfedildi. Yeni yazılım, uygulamaların ücretli sürümlerine gizlice abone olarak kullanıcıların cüzdanlarına erişmeye çalışıyor.

Kullanıcıları kandırmak için fatura sahtekarlığına başvuran ücretli dolandırıcılık ailesi, Android’de en popüler hırsızlık yöntemlerinden biri haline geldi. Microsoft’un açıklamasına göre hackerlar, YouTube, Spotify ve Netflix gibi hizmetlerin aboneliklerini kullanarak Android cihazlarını hedef alıyor.

Cevap bırakın