Android Go duyuruldu

0

Android Go, geçtiğimiz dönemde ‘üzerinde çalışılan Google projelerinden biri’ olarak gündeme gelmişti. Teknoloji şirketi, ABD’de düzenlediği Google I/O etkinliği kapsamında Android Go’yu resmi olarak duyurdu.

Android Go, özellikle gelişmekte olan ülkelerde yoğun talep gören giriş seviye akıllı telefonlar için geliştirildi. Özünde ise kullanıcı nezdinde daha düşük veri tüketimi var. Android Go, giriş seviyesi modellerde daha iyi ve kaliteli kullanıcı deneyimi hedefliyor. Android O işletim sistemi (yaz sonunda sunulacak sonraki en güncel işletim sistemi versiyonu) ile uyumluluğun artırılmasını sağlayacak. 1 GB RAM ve altındaki donanıma sahip cihazların Android O’ya daha iyi şekilde entegre olmasını sağlayacak olan Android Go, veri ve donanım tarafında sınırlamalara olanak tanıyacak.

Söz konusu yazılım ile birlikte Android kullanıcılarının sorunlarını azaltmayı planlayan Google, veri tasarrufu ile birlikte de daha ekonomik internet deneyimine ön ayak oluyor. Örneğin kullanıcılar, Chrome web tarayıcısı çalıştırdıklarında, veri tasarrufu modu etkin olarak devrede olacak. Ek olarak Android Go yüklü cihazlarda YouTube Go da önyüklü olarak yer alacak.

YouTube Go hakkında daha fazla detay için buraya tıklayabilirsiniz.

Android Go için optimize edilmiş uygulamaların Google Play Store’da özel olarak vurgulanacağı, ayrıca geliştiricilere daha düşük çözünürlüklü cihazlar için geliştirilecek uygulamalarla ilgili olarak yardımda bulunulacağı bilgileri de paylaşıldı.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın