Android 7.0 N’den en son detaylar

0

android-nKısa süre önce sürpriz bir şekilde yayınlanan sonraki Android işletim sisteminin geliştiricilere sunulan ön izleme versiyonu 7.0 N’ın ilk güncellemesi de geldi. Android 7.0 N ön izleme 2 adıyla anılan sürüm, yakın gelecekteki uyumlu cihazlara kazandırılacak yenilikçi özelliklere işaret etti. Bunlar arasında hangileri öne çıktı, detaylar neler?

İlk olarak Vulkan 3D desteği geldi. Oyunlarda daha akıcı performans için önemli bir katma değer olan API desteği ile deneyime ilişkin kalite artacak. Google’ın gelişmiş oyunlardan alınan keyfi artırmaya niyetli olduğu aşikar.

Diğer dikkat çeken özellik uygulamaların içindeki kimi sekmeler için de kısayollar atanabilecek olması. Böylelikle uygulama içinde en sık kullanılan kısımlara daha kolay biçimde erişilebilecek. Son derece kullanıcı dostu bir yenilik olduğunun altını çizelim; örneğin bir harita uygulamasında doğrudan iş yerine, okula tarif alınabilecek.

Gerçekçi emojiler geliyor

Ve yılın en önemli trendlerinden emojilere yönelik bir geliştirme de söz konusu. İnsan şeklindeki emojiler, sonraki Android temel versiyonunda daha gerçekçi hal alıyor, Google’ın çizgi film vari emojiler yerine bu alanda 3D yüzlere odaklanacağı anlaşılyor. Yeni emojiler de geliyor…

İlk Android N versiyonunda bölünmüş ekran, geliştirilmiş pil yönetimi gibi özellikler öne çıkmıştı. Söz konusu özelliklere ilişkin daha fazla detay için buraya tıklayabilirsiniz.

Cevap bırakın