Yeni Xbox’ın çıkış oyunu Forza Horizon 5 olabilir

2020 yılında gelecek olan yepyeni Xbox’ın çıkış oyununun Forza Horizon 5 olabileceği kaydedildi. İşte detaylar…

The Game Awards 2019 etkinliğinde birçok oyun duyurulurken aynı zamanda yeni nesil Xbox oyun konsolu da resmi olarak tanıtıldı.

Çok sayıda oyunun tanıtıldığı etkinlikte Hellblade ve Godfall en çok ön plana çıkan yeni oyunlar olmuştu. Ancak Xbox Series X duyurusunda bir başka çok beklenen oyun daha tanıtılmış olabilir. Microsoft tarafından geliştirilen popüler otomobil yarışı oyunu Forza Horizon’un yeni oyunu, Xbox tanıtım videosunda gözüktü. Birçok oyun severe göre tanıtım videosunun ilk dakikasında gözüken görüntü Forza Horizon 5’e ait.

Forza Horizon 5 yeni Xbox’la gelebilir

Şu ana kadar açıklanan bilgilere göre yeni nesil Xbox konsolu, 2020 yılı sonunda çıkacak.

Konsolun çıkış oyunu ise Halo Infinite olacak. Bunun yanı sıra FIFA 2021’in de yeni Xbox konsolu ile birlikte çıkabileceği belirtiliyor. Özellikle Avrupa pazarı için bunun oldukça makul bir strateji olabileceği düşünülüyor. TGA 2019 etkinliğinde ortaya çıkan videoya göre ise 2012, 2014, 2016 ve 2018 yıllarında çıkan Forza Horizon serisinin yeni oyunu Forza Horizon 5, Xbox Series X ile birlikte çıkabilir. En nihayetinde ise çıkış oyunu spekülasyonlarının uzun süre devam edeceğini belirtelim.

Gelişmeleri aktarmayı sürdüreceğiz…

Forza Horizon 5Xbox Series X
Yorumlar (0)
Yorum Ekle