Yeni iPad Pro performans testinde! İşte merak edilenler

Apple, 18 Mart günü sessiz sedasız bir şekilde yeni iPad Pro ve yeni MacBook Air modellerini tanıttı. Ülkemizde de satışa çıkan modellerden yeni iPad Pro, iki farklı boyutuyla tüketicilerin beğenisine sunuldu. Bunun hemen ardından yeni iPad Pro performans testi sonuçları da ortaya çıktı. Apple’ın en yeni tableti AnTuTu testine girdi. Bu test sonuçlarıyla birlikte Apple tarafından açıklanmamış RAM detayı da ortaya çıktı.

Yeni iPad Pro performans testi sonuçları belli oldu

Apple, A12Z Bionic işlemciye sahip iPad Pro modelini tanıttı. 11 inç ve 12.9 inç boyutunda iki farklı versiyonu bulunan tabletin, 11 inçlik versiyonu AnTuTu’da test edildi.

Teste giren tablet modelinin 128 GB dahili depolama alanına sahip olduğu görüldü. Ayrıca, Apple tarafından açıklanmayan RAM bilgisi de bu testte ortaya çıktı. 11 inçlik yeni iPad Pro modelinde 6 GB RAM kullanılıyor. Testin sonucuna göre, yeni iPad Pro 712.218 puan aldı.

Kaydedilen CPU puanına baktığımızda sonucun geçen yılki model ile aynı olduğunu görüyoruz. Ancak, GPU puanına bakıldığında yüzde 9’luk bir artış söz konusu. Tabii bu çok fazla hissedilen bir artış olmayabilir. Geri kalan puanlar ise hemen hemen aynı.

Toplam puan ise en iyi AnTuTu skorlarından biri olarak değerlendirilebilir.

Yeni iPad Pro özellikleri

Yeni iPad Pro özellikleri ile ilgili detaylara baktığımızda 11 inç büyüklüğündeki versiyonun 2388 x 1668 piksel ekran çözünürlüğü sunduğunu görüyoruz. 12.9 inçlik versiyonun ekran çözünürlüğü ise 2732 x 2048 piksel. Her iki versiyon da 264 ppi piksel yoğunluğu ve 600 nit parlaklık sunuyor.

Sekiz çekirdekli bir GPU’ya sahip olan işlemcinin termal mimarisi çok daha geliştirilmiş durumda. Bu sayede tableti kullanarak 4K video düzenlemenin ve 3D modeller tasarlamanın mümkün olduğunu dile getiren Apple, 10 saate kadar pil ömrü, daha hızlı Wi-Fi ve gigabit LTE desteği ile karşımıza çıktı.

Tabletin arkasında ikili bir kamera kurulumu var. Bunlardan biri 12 Megapiksel, diğeri 10 Megapiksel çözünürlüğünde. 10 MP’lik kamera ultra geniş açılı olarak performans sergiliyor. 2x optik ve 5x dijital yakınlaştırma yapabilen tablette yer alan diğer sensör ise LIDAR tarayıcı.

Ön tarafta ise 7 Megapiksel çözünürlüğünde fotoğraflar çekmeye ve Full HD 60 FPS video kaydı yapmaya imkan tanıyan f/2.2 diyaframa sahip TrueDepth kamera yer alıyor.

11 inçlik model 471 gram, 12.9 inçlik model ise 641 gram ağırlığında.

Appleapple tabletipad proyeni ipad proyeni ipad pro fiyatıyeni ipad pro özellikleri
Yorumlar (0)
Yorum Ekle