Yaz sıcaklarında serinleten teknolojiler

Yaz ayları o sıcak yüzünü göstermeye başladıkça klimalar ve vantilatörler de çalışmaya başladı. Hal böyle olunca hem serinleten hem de tasarruf yapan ürünleri tercih etmek de gereklilik haline geliyor. Peki daha uygun fiyata nasıl serinlenir? Öncelikle tercih edilecek cihazların uzun ömürlü olmasına, filtrelerine, üfleme gücüne dikkat etmek son derece önemli. Peki, bunların öne çıktığı, serinleten teknolojiler neler?

Klima kadar pahalı olmayan ancak neredeyse klimalar kadar iyi serinleten yeni teknolojiler birçok kişinin radarında yer alıyor. Özellikle soğuk buharla ortamı serinleten yeni nesil vantilatörler geçen yazdan beri oldukça popüler. Hem enerji tasarrufu sağlayan hem de ortamı istenildiği gibi serinletebilen teknolojilerin her evde olması gerekiyor.

Bakıldığında klimaların satış fiyatı 4.000 TL’den başlarken, yeni nesil vantilatörler 700 TL’den başlayan fiyatlarla mağazalarda yerini alıyor. İşte soğuk hava üfleme özelliğine sahip yeni nesil serinleten teknolojiler…

Dyson Pure Hot+Cool

Evde kullanılan teknolojik ürünler denildiğinde akla gelen markalar arasında yer alan Dyson, havalandırma teknolojilerinde de oldukça başarılı. Dyson Pure Hot+Cool ise biraz önce de bahsettiğimiz soğuk hava üfleme teknolojisine dayanan bir altyapıya sahip. Bu ürün tam bir performans ürünü ancak fiyatı da onun karşılığında yüksek.

Üç ayrı teknolojik cihazın yapabileceğini tek bir cihaz ile halleden Dyson, kendine has bir tasarım ile karşımıza çıkıyor. Dyson Pure Hot+Cool havayı serinletmek için pervaneler yerine uçak tasarımına yer veriyor. Air Multiplier teknolojisi sayesinde hem havayı serinletirken, hem de temizlenmiş ve soğutulmuş havayı odaya eşit ve kısa bir süre içinde dağıtabiliyor.

Dyson Pure Hot+Cool’un en dikkat çeken detayı ise gelişmiş filtre sisteminin yer alıyor olması. Bu sayede sağlıklı bir havanın ortama verilmesi sağlanmış oluyor.

Günümüzde oldukça önemli hale gele gelen hava kirliliğinin seviyesini ölçebilen bu ürünün algıladığı havayı kirleten küçük maddeleri bile filtre sistemine hapsedebiliyor. 350 derece salınım yapma özelliği sayesinde odanın her yeri eşit şekilde soğuyabiliyor. Üzerinde yer alan panel sayesinde havanın durumu hakkındaki bilgileri kısaca buradan alabiliyorsunuz. Ürünü Dyson Link mobil uygulamasıyla birlikte kontrol edebiliyorsunuz.

Klima kadar güçlü vantilatör kadar portatif: Fakir Prestige AC 9 Mobil Klima

Klimanın hantal olduğunu ve vantilatörün yetersiz kaldığını düşünenler için geliştirilen Fakir Prestige AC 9 mobil klima hem şık bir tasarım sunuyor hem de başarılı soğutma gücü sayesinde dikkat çekiyor. Toplamda 35 kg ağırlığı bulunan ürünün 64 dBA ve daha düşük seste çalıştığını belirtelim.

3 havalandırma seviyesi bulunan ürünün, soğutma ve ısıtma özellikleri bulunuyor. Isıtma ve soğutma seviyesinin aynı tutulduğu üründe 2 naylon filtre bulunuyor. Uzaktan kumanda ile kontrol edebildiğiniz bu mobil klimanın en iyi yanı ise tekerlekleriyle her yere kolayca sürükleyebiliyor olmanız.

Fakir TVL 90 Kule Tipi Vantilatör

Fakir’in geliştirdiği TVL 90, klasik bir tasarımla karşımızda. Ürün kule tipi olduğu için ince ve uzun bir tasarıma sahip. Bunun yanında uzaktan kumandası sayesinde kolay kontrol sağlıyor. Ortamın ısısını gösteren ürünün 3 hız seçeneği bulunuyor ve 8 saatlik bir çalışma sunuyor. 90 derece dönüş ve salınımı ile birlikte aşağı ve yukarı ayarlanabiliyor.

Rowenta ROW VU6210 Eole Masaüstü Kule Tipi Vantilatör

Rowenta’nın ROW VU6210 Eole olarak adlandırılan vantilatörü hem şık tasarımıyla hem de uygun fiyatıyla dikkat çekiyor. 3D Hava Akımı Teknolojisine yer verilen üründe, soğutma teknolojisi de o kadar başarılı.

Üst kısmında konumlandırılan fiziksel tuşlar ile rahat bir kullanım sunuyor. ROW VU6210 Eole Masaüstü Kule Tipi Vantilatör ayarlanabilir dikey ızgara yönü ve geniş yatay salınımı, kişisel serinleme için daha iyi hava akımı dağılımı sağlıyor. Minimum ayarda 45 dBA’dan daha az ses çıkartıyor ve sessiz bir deneyim sağlıyor.

Verimli hava akış hızına sahip Eole Compact ile güçten de tasarımdan da ödün vermenize gerek yok. Ürünün kablosunu arkada kolayca saklayabilirsiniz.

Dysondyson pure hot+coolfakirFAKIR Prestige AC 9 Mobil KlimaFAKIR TVL 90 Kule Tipi VantilatörrowentaRowenta ROW VU6210 Eole Masaüstü Kule Tipi Vantilatörserinleten teknolojiler
Yorumlar (0)
Yorum Ekle