Xbox One X ne zaman satışa çıkacak?

Microsoft’un yeni oyun konsolu Xbox One X’in Türkiye lansmanı geçtiğimiz günlerde gerçekleşti. Dünyanın en güçlü oyun konsolu büyük ilgi çekecek gibi görünüyor. Peki, Xbox One X ne zaman satışa çıkacak? Bu sorunun yanıtını sizler için veriyoruz. 

Xbox One X ne zaman satışa çıkacak?

Antalya’da gerçekleşen lansman ile Microsoft’un en yeni ve dünyanın en güçlü oyun konsolu ülkemizde de tanıtıldı. Katıldığımız lansman sonrasında, Microsoft Türkiye Tüketici Kanallarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Halil Gökoğlu ve XBOX Türkiye Kategori Müdürü Mehmet Tür ile yaptığımız röportajda merak edilen soruları sorduk.

Microsoft Xbox One X, 7 Kasım’a kadar 2699 TL’lik fiyat ile ön siparişte olacak. Daha önce Media Markt’a özel paketler satan Microsoft Türkiye, ilerleyen dönemlerde de benzer çalışmalarını sürdürecek.

Xbox One X dikkat çeken özellikleri

AMD’nin geliştirdiği 8 çekirdekli özelleştirilmiş bir işlemci Xbox One X’e güç veriyor. Bu işlemcinin saat hızı ise 2.3 GHz seviyesinde. Konsol sahiplerinin en büyük sıkıntılarından biriyse 32 GB/saniye bant genişliği sayesinde tarihe karışacak. Konsol aynı zamanda SSAA teknolojisi de yer alıyor. Bu özellik, oyunları 4K çözünürlükte işlenip, daha düşük çözünürlüklerde oynatılabileceği anlamına geliyor. Bu sayede düşük çözünürlüklü cihazlarda bile yüksek seviyede detay görebileceksiniz.

Whatsapp’ın bilinmeyen yönleri!

Dolby Amtos ve HDR desteği de diğer özellikler arasında yer alıyor. 6 Teraflop gücündeki Polaris mimarili grafik yongası sistemin GPU tarafındaki kozu. AMD RX 480‘nin aşırı modifiye edilmiş bu versiyonu, 12 GB DDR5 bellek ile oyunlarda ciddi bir hız ve detay avantajı sağlayacak.

manşetmedia marktmedia trendMicrosoft TürkiyeoyunXbox One Xxbox one x ne zaman satışa çıkacak
Yorumlar (0)
Yorum Ekle