Windows 10’a geçiş için son fırsatı kaçırmayın

Windows 10’a geçiş için son fırsat kaçmadı. Windows 7 kullananlar için ücretsiz olarak Windows 10’a yükseltme yapılabilecek son gün 29 Temmuz 2019 olarak belirlenmişti. Ancak bu tarihten sonrasında da işlemin yapılabildiğini biliyoruz. Henüz bu işlem durdurulmuş değil, dolayısıyla sisteminizi bir an önce güncellemeniz en iyisi.

Windows 7 mi kullanıyorsunuz? Windows 7 için ürün destek bitiş tarihi ise 14 Ocak 2020’dir. Yani bu tarihten sonra daha fazla teknik destek, güncelleme veya düzeltme yapılmayacak. Microsoft’un benzer bir prosedürü daha önce Windows XP işletim sistemi için de uyguladığını hatırlayanlar olacaktır.

Windows 7 çalıştıran bir bilgisayarınız varsa, Windows 10’a yükseltmek işletim sisteminizin destek ömrünü uzatacağı gibi sistem daha hızlı olacak ve daha fazla özellik kullanabileceksiniz. Fazla bir teknik bilgiye sahip olmadan da Windows 10’a yükseltme işlemini basit bir şekilde gerçekleştirmek mümkün.

Windows 7 veya 8.1 sürümünü çalıştıran uyumlu bir sisteminiz varsa, Windows 10’un eşdeğer sürümüne ücretsiz olarak yükseltebilirsiniz. Windows 10 ve yükseltmenin nasıl çalıştığı hakkında bazı temel bilgiler:

Windows 10’da dijital kişisel asistan (Cortana) gibi yepyeni özellikler sizi bekliyor.

Hangi Windows sürümü hangi Windows 10 sürümüne yükseltilebiliyor?

Windows 8, Windows 8.1, Windows 7 Starter, Windows 7 Home Basic ve Windows 7 Home Premium sürümü işletim sistemleri Windows 10 Home’a ​​ yükseltilebiliyor.

Windows 8 Pro, Windows 8.1 Pro, Öğrenciler için Windows 8.1 Pro, Windows 7 Professional ve Windows 7 Ultimate ise Windows 10 Pro’ya yükseltilebiliyor.

İşletim sisteminizi Windows 10’a yükselttiğinizde, o bilgisayardaki işletim sistemi için tam lisansa sahip olursunuz.

Windows 10’a yükselttikten sonra orijinal işletim sisteminize geri dönmek içinse 30 gününüz var.

Windows 10 kurulumu varsayılan olarak son derece pratik bir şekilde, tüm işlem birkaç fare tıklaması ile yapılabilir, ancak varsayılan olarak açılmasını istemediğiniz bazı ayarlar olabilir. Bu durumda ayarların detaylarına inerek sistemi dilediğiniz gibi kurabilirsiniz.

Windows 7 sisteminizi Windows 10’a yükseltmek için buradaki adımları izleyebilirsiniz.

Yorumlar (0)
Yorum Ekle