Suya karşı dayanıklı, tatilin vazgeçilmezi olacak 5 hoparlör

Corona virüsü salgını sebebiyle birçok alışkanlık ve düzen değişmiş durumda. Bunların başında da yaz aylarının gelmesiyle birlikte önemli bir değişim geçirecek olan tatil rutinleri yer alacak. Normal zamanda tatil ne için yapılırdı? İş yoğunluğundan kısa da olsa bir nefes alabilmek, kafa dağıtabilmek, okuldaki yoğun derslerden biraz da olsa kurtulmak için tatilin gelmesini iple çekerdiniz.

Bu yılın başlarında hayatımıza girmesiyle birlikte neredeyse her alanda farklı bir şekilde insanların kendisini değiştirmesine neden olan Corona virüsü salgını bu noktada tatilin ilk paragrafta bahsettiğimiz değerini de ortadan kaldırdı. Birçok okul dersleri çevrimiçi ortama taşırken, iş yerleri de çalışanlarına evden çalışma sistemine geçirdi. Bazı insanlar da maalesef işsiz kaldı. Kış aylarında başlayan bu süreç yaz ayının da gelmesiyle yerini tatil telaşına bırakıyor.

Önceki yıllardan farklı bir tatil dönemi içinde bulunduğumuz şu günlerde daha çok iki ya da üç kişilik tatillere çıkmaya özen gösterdiğinizi varsayıyoruz. Bu tatilde belki bir havuz başında olacaksınız belki tenha (olduğunu umuyoruz) sahilde belki de evinizde kendinizce kurduğunuz tatil ortamında yar alacaksınız. Peki tatilin vazgeçilmez teknolojisi nedir? Elbette kablosuz hoparlörler.

Müzik ile eğlenmeyi sevenlerin tercih ettiği aksesuarlar arasında yer alan kablosuz hoparlörlerin tatil döneminde su geçirmeyen özellikte olması çok önemli. Sizler için hazırladığımız, suya karşı dayanıklı ve tatilinizin vazgeçilmezi olacak 5 hoparlörü derledik.

Bir çocuğunuza bir de size: JBL Pop Çocuk Hoparlörü ve JBL Go 2

JBL Pop Çocuk Hoparlörü

Çocuğunuza ait bir kablosuz hoparlör alabilirsiniz. Bunun için başarılı ses sistemleri markası JBL tercih edilebilir. JBL Pop olarak adlandırılan çocuk hoparlörünün boyutu normal hoparlörlere göre biraz daha küçük. Küçük ama yeterli özellikleri bulunuyor. Hoparlör öncelikle çok tatlı bir yuvarlak tasarımla geliyor. Canlı renkleriyle rengarenk kişilikteki insanlara sesleniyor. Hoparlörde, iPod uyumu bulunuyor ve bağlantı birimi tarafında ise iOS ve Android çıkışları bulunuyor.

Bellek kartı formatında ise SmartMedia kullanılmış. Hoparlörün bizim de listemize girmesinin sebebi olan su geçirmez özelliği başarılı olarak gösteriliyor. Powerbank fonksiyonu bulunmayan bu ürünün batarya kapasitesi 600 mAh olarak karşımıza çıkıyor. Frekans aralığı ise 190 Hz- 20 KHz. JBL Pop boyut tarafında, 3.97 cm x 8.78 cm x 7.55 cm / 120 olarak karşımıza çıkıyor.

JBL Go 2

10’dan fazla renk seçeneği ile karşımıza çıkan JBL Go 2 taşınabilir kablosuz hoparlörü bu listeye eklememizin nedeni ise başarılı ses kalitesinin yanında su geçirmeyen özelliğinin bulunuyor olması. Retro görünüm seven kişilerin gerçekten hoşuna gidecek bir tasarımı bulunuyor.

Gelelim ürünün teknik özelliklerine. Sunulan 12 farklı renk seçeneği ile JBL Go 2’nin toplam gücü, 3W olarak karşımıza çıkıyor. Küçük formuyla ele sığacak boyutlara sahip olan bu hoparlör çantaya atıp taşınabilecek türden bir hoparlör, yüksek ses kalitesi ise bu noktada doyuruyor. Bluetooth teknolojisine dayanan JBL Go 2, NFC özelliğini bünyesinde bulundurmuyor. Su geçirmeyen özelliği ile 5 saat boyunca dayanabilen bu hoparlörün 86 mm x 71.2 mm x 31.6 mm boyutlarına sahip olmasının yanında 184 gram bir ağırlığı bulunuyor.

Sony SRS.XB12

Karşımızda bu sefer Sony’den bir model bulunuyor. Uygun fiyatı ve yüksek performanslı bünyesinde bulundurması sebebiyle bu listede kendisine yer bulan Sony SRS.XB12 modelinin boyutu da tasarımı da iyi görünüyor.

Tam kapsamlı bir kolon sistemi bulunan hoparlörün frekans aralığı 0 Hz – 20,000 Hz ve bu ise oldukça geniş. Bluetooth özelliği ile bağlantı sağlayan modelin, toplam gücü 6W olarak karşımıza çıkıyor. iPod uyumlu olmayan Sony SRS.XB12 Android Dock ile uyumlu çalışıyor. Darbeye ve suya dayanıklı olan kablosuz taşınabilir hoparlör, 74 mm x 92 mm x 74 mm boyutlarında ve 243 gram ağırlığında.

JBL Clip 3

Uygun fiyata en iyi performansla karşınızda JBL Clip 3! Özellikleri bakımından JBL Clip 3 son derece kullanışlı bir tasarıma sahip. Elbette su geçirmeyen özelliği ve uzun süren kullanımı bu ürünün en başarılı özellikleri arasında yer alıyor.

Küçük ve taşınabilir görünüşüyle beraber çok güçlü bir ses akışı sağlayan bir bluetooth hoparlör olarak beklenen özellikleri kullanıcılara sunuyor. JBL renk seçeneğini bu üründe oldukça artırmış. Bunun yanında hoparlörde bulunan klips sayesinde çantanıza, kıyafetinize, askılığa hatta kemerinize bile takabilir, her yere yanınıza götürebilir eğlenebilirsiniz.

IPX7 sertifikalı su geçirmez özelliğiyle suya karşı dayanıklı olan JBL Clip 3, yağmur, toz veya küçük partiküllere karşı dayanıklı. Kauçuk gövdesi ise sağlam olmasını sağlıyor, darbe ve düşmelere karşı da dayanıklı olan hoparlör 10 saate kadar aktif kullanım sunuyor.

ULTIMATE EARS Wonderboom 2

Hem çok şık görünen hem de en iyi su geçirmeyen hoparlör olarak adlandırılan Ultimate Ears Wonderboom 2, özellikleriyle de dikkat çekiyor. Logitech’in Ultimate Ears‘tan orijinal Wonderboom hoparlörleri oldukça beğeniliyor.

Hoparlör, daha iyi ses daha uzun pil ömrü ve yeni eklenen düğmeleriyle bir önceki modelden ayrılıyor. 13 saat pil ömrü sunan cihazın, su dayanıklılığının yanında toz ve kuma karşı da dayanıklı olduğu özellikle aktarılıyor.

Bluetooth hoparlör taşınabilir ve stereo veya çift mono olarak farklı şekillerde kullanılabiliyor. Wonderboom 2, 360 derece ses, özellikle pop, hip-hop, EDM, rock ve diğer müzik türlerini açık havada kayıpsız olarak sunuyor. IP57 sınıfı sertifikası bulunan hoparlörün neredeyse her şeye karşı bir koruması bulunuyor.

JBL CLIP 3jbl go 2JBL Pop Çocuk HoparlörüSony SRS.XB12suya dayanıklı hoparlörsuya geçirmek hoparlörsuya karşı dayanıklı hoparlörsuya karşı dayanıklı hoparlörlerultimate ears wonderboom 2
Yorumlar (0)
Yorum Ekle