Sony en yeni ürünlerini CES 2016’da tanıttı

Sony, 2016’da piyasaya sürmeyi planladığı yeni ürün yelpazesini, 6 Ocak Çarşamba günü ABD’nin Las Vegas şehrinde başlayacak olan 2016 Uluslararası Tüketici Elektroniği Fuarı’nda (CES) görücüye çıkıyor. Sergilenen başlıca ürün ve prototipler ise şöyle;

Sony, 4K görüntü netlik teknolojilerini son dönemde ciddi ilgi çeken yeni HDR (Yüksek Dinamik Aralık) teknolojisi ile birleştirerek daha da gerçekçi ve etkileyici görüntüler elde etmeye yönelik çalışmalarını önümüzdeki dönemde de sürdüreceğini açıkladı. Ayrıca söz konusu teknolojiyi içeren modellerde “4K HDR” logosunun kullanılacağı duyuruldu. Şirketin yeni 4K LCD TV modelerini içeren X93D serisi de detayları ile görücüye çıktı.

h.ear serisine üç yeni ürün ekleniyor. “h.ear go”, seyahat sırasında kolaylıkla beraberinizde götürebileceğiniz bir taşınabilir kablosuz hoparlör. Öte yandan, “h.ear on™ Kablosuz NC” ve “h.ear in Kablosuz” ise daha önce piyasaya sürülen kablolu mikrofonlu kulaklıkları tamamlayan kablosuz kulaklıklar. EXTRA BASS (XB) ürünlerine MDR-XB650BT kulaklıkları, SRS-XB3 ve SRS-XB2 kablosuz hoparlörleri de eklendi.

Dijital görüntüleme alanında da duyurular gerçekleştiren Sony, FDR-AXP55 4K Handycam video kamerasını lanse etti. yeni bir 20x optik zoomlu ZEISS objektifi, ve 4K Handycam modelindekinden yaklaşık 1,6 kat daha yüksek sayıda piksel içeren yüksek hassasiyetli bir görüntü sensörü ile geliyor.

Yeni HDR-PJ675 HD Handycam ise, koşarken yapılan çekimlerde dahi 5 eksenli görüntü sabitlemenin devreye girmesine imkân veren Akıllı Aktif moduna sahip Balanced Optical SteadyShot™ teknolojisi ile donatıldı. HDR-PJ675’de hem daha hafif, kompakt hem de Hızlı Akıllı AF özelliği bulunuyor. Ayrıca Action Cam serisine dahil edilen HDR-AS50R de dikkat çekiyor.

Sony standında, kategori yelpazenin genelinden başka yenilikler de sergilenecek. Bunlar arasında, spor ve eğlencede sensör teknolojilerinden yararlanan ürünler (Akıllı B-Trainer ve Akıllı Tenis Sensörü) ve güzellik ürünleri (BeautyExplorer cilt analiz sistemi) de yer alıyor.

sonysony 4K LCD TVsony B-Trainersony BeautyExplorerSony ces 2016Sony FDR-AXP55sony hdr tvsony HDR-AS50Rsony HDR-PJ675sony HDR-PJ675 HDsony MDR-XB650BT
Yorumlar (0)
Yorum Ekle