Snapchat akıllı gözlüğünü ilginç bir strateji ile satışa sunuyor

Teknoloji dünyası birçok konuda sürprizlere son derece açık. Bunlardan belki de en dikkat çekeni popüler bir mobil uygulama olan Snapchat’in, niş bir donanım ürünü ile tüketici elektroniği pazarına girişiydi. Eylül ayında gerçekleşen duyuru ile Snap Inc. adı altındaki şirketin kamera gözlüğü Spectacles duyurulmuştu. Detaylarına buraya tıklayarak yakından bakabileceğiniz ürünün satışları ise kısa süre önce başladı. Ancak alışılmışın biraz dışında bir strateji ile…

ABD’nin Los Angeles şehrinde başlayan satışlar, çeşitli noktalara yerleştirilen otomatlarla gerçekleştiriliyor. Snapbot adındaki otomatlar, daha sonra Oklahama eyaletinde görüldü ve şimdi de sıra New York oldu.

Apple mağazasına çok yakın

Dünyanın en kalabalık şehirlerinden New York’ta görücüye çıkan Spectacles, yine otomat üzerinden kullanıcılarla buluşacak. Tercih edilen konum ise dikkate değer. Apple’ın ünlü 5. Cadde mağazasının hemen yanı başında konumlandırılan Spectacles satış noktası, şimdiden yoğun ilgi görüyor. Bölgede Microsoft’un da oldukça büyük bir satış noktasına sahip olduğu biliniyor.

31 Aralık 2016’da kaldırılacak

İlginç detay ise otomat halindeki noktanın Yılbaşı’na kadar açık kalacak olması. Dolayısıyla kısa süreli bir satış söz konusu olacak. Snap Inc., kendi ürünün bir süre boyunca tüketici elektroniği meraklılarının karşısında olmasını, daha sonra ise daha içe kapanık bir pazarlama stratejisi belirlemeyi hedefliyor gibi görünüyor.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

AppleSnap IncSnapbotsnapchatSpectacles
Yorumlar (0)
Yorum Ekle