Samsung eski modellerini unutmadı

Samsung her dönem yeni akıllı telefon modelleri ile karşımıza çıkan bir marka. Uygun fiyatlı modellerden tutun da amiral gemisi modellerine kadar karşımıza çıkardığı telefonları ile her zaman yeni modeller sunan Samsung, genel olarak eski modellerine güncelleme vermemesi ile eleştirilir. Ancak gelen son Samsung güncellemesi ile bu sefer eski amiral gemisi modelleri güncellendi.

Eski iki Samsung modeli güncelleme aldı

Samsung’un eski amiral gemileri olan Galaxy S8 ve Note 8 modelleri Samsung tarafından güncelleme ile kavuşturuldu. Galaxy S8+ ve S8 Plus için G95xFXXS7DTA6 sürüm adı ile yayınlanan, Galaxy Note 8 sahipleri için de N950FXXS9DTA1 sürüm numaralı olarak yayınlanan güncellemelerin herhangi bir yenilik getirdiğini söylemek zor.

Yayınlanan güncellemeler herhangi bir yenilik getirmese bile artık bu eski amiral gemi modelleri daha güvenli. Kullanıcılar için bulunan güvenlik açıkları bu güncelleme ile kapatıldı. Ülkemize ne zaman geleceği bilinmeyen bu güncellemenin Samsung tarafından kullanıcılara sunulması, eski modellerin unutulmadığını göstermesi adına önemli bir adım.

galaxy s8Galaxy S8 güncellemeGalaxy S8 güvenlik güncellemesi
Yorumlar (0)
Yorum Ekle