Oyuncuların da odası olur

Son zamanlarda oyuncular, bilgisayarları dışında oyun oynadıkları ortama da fazlasıyla özen göstermeye başladı. Bu özen gösterme sonrası artık evlerin bir odası oyun için ayrılabiliyor. İşte bu makalemizde oyuncu odası oluştururken hangi detaylara dikkat edilmesi gerektiğine yakından bakıyoruz.

Oyuncu odası nasıl olur?

Evet ilk olarak oyuncunun odada konumlanacağı köşeden başlayalım.

Bu kısım oyuncu için gerçekten fazlasıyla önemli. Çünkü uzun bir süre odanın o köşesinde vakit geçirileceği için hem masa konumu hemde genel olarak konumlanması avantaj sağlayacaktır. Konumlamanın dışında masa tercihi de oldukça önemli. Oda düzenine göre L yada düz masa tercih edilebilir.

Odanın durumuna göre tercih edilmesi gereken bu masalar genel olarak odanın nasıl bir tasarım diline sahip olacağını tek başına belirler.

Masa ile birlikte oyuncuların çok dikkat ettiği bir konu daha bulunuyor. Bu önemli konu oyuncu koltuğu. Neredeyse her oyuncunun dışında oyuncuların odasında ek olarak oyuncu koltuğu da genel olarak yer alıyor. Rahatlık bakımından gerçekten performansı bu koltukların oldukça iyi. Rahatlık oyuncuların için oldukça önemli çünkü oyuncular bilgisayar başında uzun süre vakit geçirdikleri için rahat ve ergonomik bir oyun deneyimi yaşamak istiyorlar. Oyuncu koltuklarının bu kadar sevilmesinin genel olarak sebebi de bu diyebiliriz.

Masa ve oyuncu koltuğundan sonra oyuncuların dikkat ettiği bir nokta daha var. Bu nokta da şüphesiz ki ışıklandırma. Oyuncular bilgisayar donanımları dışında odalarının da ışıl ışıl olmasını ister. Bundan dolayı da gerçekten ambiansa önem veren oyuncular, RGB ışıkları odalarının kullanılabilecek her yerinde kullanır. Bu sayede oyun içerisinde kendilerine ambians oluşturup tam olarak oyuna hazır hissedebiliyorlar. Son zamanlarda gerçekten oyuncular RGB ışıklandırmalar ile güzel işler ortaya çıkarıyorlar. Bu ışıklandırmaların hem bilgisayar hem de cep telefonu üzerinden kontrol edilebiliyor olması da ürünlerin tercih edilmesini öne çıkartıyor.

Yapay zeka ve akıllı asistan desteği de bu işin içine girince RGB ışıklar oyuncuların vazgeçilmezi oluyor.

Ek olarak oyun oynarken canlı yayın yapan oyuncularda son zamanlarda gerçekten popüler. Farklı platformlar üzerinden bu işlemleri gerçekleştiren oyuncular, kamera arkası yani arka plana fazlasıyla önem gösteriyor. Raf, poster ve neon ışıklar arka plan oluşturulmasında çok tercih edilen ürünler. Bu ürünler dışında oyuncular bilgisayarlarında kullandıkları donanımların kutularını da arka planda sergileme işlemini fazlasıyla sever.

Genel olarak tasarım dillerinden bahsettik.

Peki, bilgisayar oyuncuları donanım alırken nelere dikkat ediyor?

İşte tam da burada işler gerçekten önemli bir hale geliyor. Çünkü oyuncular saatlerini bilgisayar başında geçireceği için bu tarafta bir sıkıntı yaşamak istemiyorlar. Bu sebepten dolayı da oyuncular bilgisayar alırken uzun süreli kullanabilecekleri oyunlarda performansı yaşayabilecekleri donanımları tercih ediyorlar.

Oyun performansını doruklarda yaşayan kullanıcılar ek olarak oyuncu ekipmanlarına da fazlasıyla önem verir. Özellikle RGB özelliğinin yer aldığı klavye, kulaklık ve mouse seçimine bu tarafta özen gösterilir. Hatta son zamanlarda geliştirilen yazılım teknolojileri ile bu bahsettiğimiz oyuncu ekipmanlarının ışıklarını bir düzen içerisinde kontrol ettirilmesini sağlıyor. Yapay zeka ve yazılım ile oyuncular bu ekipmanları genel olarak odasındaki teknolojik aletler ile eşleyebiliyor ve genel olarak ortaya güzel bir görüntü çıkarıyor.

bilgisayar oyuncularıbilgisayar oyuncusuoyuncuoyuncu odasıoyuncu odası nasıl olmalıoyuncu odası nasıl olurrgbrgb ışıklandırma
Yorumlar (0)
Yorum Ekle